Mistrz Koziorowicz

Krzysztof Koziorowicz, legenda trenerska Lotosu Gdynia, popsuł święto z okazji setnej imprezy w 2010 r. w hali Gdynia. Jego CCC Polkowice po zaciętej końcówce pokonało Lotos 70:66.
Pierwsza połowa to popis nieskuteczności obu drużyn. Lotos trafił 10 z 29 rzutów z gry, CCC 10 z 33. Przed meczem można było się spodziewać, że klub z Polkowic postawi gdyniankom ciężkie warunki w obronie. Jest to przecież najlepiej broniący zespół Ford Germaz Ekstraklasy, który traci średnio 51 pkt na mecz. - Pierwsze dwie kwarty to skuteczność rzutowa, delikatnie mówiąc, nieduża. Graliśmy bez przekonania. Dużo krwi napsuły nam zwłaszcza Ketia Swanier i Monica Wright, które obsługiwały dobrze podkoszowe - mówi Koziorowicz.

15-minutową przerwę między połowami efektywniej wykorzystało CCC. Druga połowa zaczęła się od akcji 2+1 Wright (32:25), jednak kolejne 4 min Lotos przegrał 2:18 (34:43). Rozrzucała się zwłaszcza Jene Morris, trafiając w tym czasie dwie trójki. Było to wydarzenie, gdyż w pierwszej połowie, w obu zespołach, tylko Valeriya Musina z CCC trafiła za trzy punkty.

- Nie ukrywam, że planem na dzisiejszy mecz było zwycięstwo. Pomimo przegrania początku drugiej połowy, doprowadziłyśmy do remisu. CCC i tak potrafiło nam odskoczyć. Jeszcze widocznie nie przyszedł czas, aby ograć mistrza [Koziorowicza - red.]. Mam nadzieje, że nadejdzie to niedługo - powiedział Dariusz Raczyński, trener Lotosu.

Jeszcze na minutę przed końcem po punktach Eliny Babkiny był remis 62:62. Łotyszka spudłowała jednak dodatkowy rzut wolny. W kolejnej akcji także z faulem trafiła Joanna Walich, ale koszykarka z Polkowic rzuciła celnie także osobistego. Kiedy następną akcję CCC trójką zakończyła Morris, było po meczu.

- W końcówce popełniłyśmy za dużo błędów. Włożyłyśmy serce w mecz, ale niestety nie przełożyło się to na zwycięstwo - stwierdziła środkowa Lotosu Marta Jujka.

Poza zwycięstwem jeszcze dwie rzeczy sprawiły szczególna przyjemności Koziorowiczowi: - Wygraliśmy deskę, co nam się praktycznie nie zdarza Do tego po raz pierwszy, odkąd jestem trenerem CCC, wygrałem w Gdyni.

Lotos Gdynia - CCC Polkowice 66:70. Kwarty: 12:11, 17:14, 22:28, 215:17. Lotos: Wright 17, Bjelica 9, Mieloszyńska 6 (2), Swanier 5 (1), Misiuk 4 oraz Babkina 11, Jujka 7, Tomialowicz 6, Kaczmarska 1, Irvin 0. CCC: Morris 19 (3), Carter 14, Walich 12, Zoll 11, Jeziorna 0 oraz Musina 7 (2), Majewska 4, Trofimova 3, Pietrzak 0, Babicka 0.

Pozostałe wyniki 14. kolejki: Lider Pruszków - Energa Toruń 56:68, Artego Bydgoszcz - Wisła Can Pack Kraków 63:79, Super Pol Tęcza Leszno - Odra Brzeg 81:60, AZS Gorzów Wielkopolski - Inea AZS Poznań 87:65, Widzew Łódź - ŁKS Siemens AGD Łódź 58:67, pauzowało Artego Bydgoszcz.