Lotos Gdynia czwarty. 37 punktów Milki Bjelicy

Czwarte miejsce na koniec sezonu regularnego zapewnił sobie w czwartek Lotos Gdynia. Wszystko dzięki zwycięstwu w przedostatniej kolejce rundy zasadniczej nad Inea AZS Poznań oraz porażce Lidera Pruszków z Wisłą Can Pack Kraków.
Każdą z kwart spotkania w Poznaniu mistrzynie Polski rozpoczynały słabo skoncentrowane. Po 2 min gry przegrywały 0:5. Kolejne akcje dodawały jednak animuszu gdyniankom. Po drugiej kwarcie, w której 13 pkt. zdobyła Milka Bjelica Lotos prowadził różnicą 19 pkt. (36:55). W połowie trzeciej kwarty, po celnej trójce Agnieszki Makowskiej i akcji 2+1 Brittany Gilliam było tylko 51:62. Podobnie sytuacja wyglądała w połowie ostatniej części meczu, kiedy po rzucie za trzy punkty Julii Adamowicz strata poznanianek wynosiła 10 pkt. (71:81). W każdej z tych sytuacji górę brało jednak doświadczenie mistrzyń Polski, które pozwalało odbudowywać wysoką przewagę. Ogromny udział w tym miała Bjelica trafiając w całym meczu 13/17 rzutów z gry. Podkoszowa Lotosu miała także 16 zbiórek.

Zobacz - Trójmiejski sport na żywo

Inea AZS Poznań - Lotos Gdynia 80:101. Kwarty: 24:29, 12:26, 24:24, 20:22. Inea: Makowska 14 (2), Mowlik 10 (1), Kotnis 10, Idczak 7, Kędzia 6 oraz Durak 10, Gilliam 9, Marciniak 6, Adamowicz 4 (1), Ukoh 2, Wiśniewska 2, Mazurczak 0. Lotos: Bjelica 37 (2), Tomiałowicz 14 (2), Jujka 13, Wright 11, Babkina 8 oraz Swanier 9, Krawczyk 5 (1), Sosnowska 2, Mieloszyńska 2.

Pozostałe wyniki 25. kolejki: Widzew Łódź - Odra Brzeg 79:49, AZS Gorzów Wielkopolski - Energa Toruń 78:52, CCC Polkowice - ŁKS Siemens AGD Łódź 73:31, Super Pol Tęcza Leszno - Utex Row Rybnik 68:57, Lider Pruszków - Wisła Can Pack Kraków 47:65.