Siatkarka Atomu Trefl Megan Hodge: Liga jest bardzo obiecująca

- Wybrałam Atom Trefl Sopot ponieważ uznałam, że to najlepszy krok, jaki mogę zrobić w swojej zawodniczej karierze w tej chwili. To młoda drużyna z dobrymi zawodniczkami i sztabem szkoleniowym, również dobrze usytuowana pod kątem geograficznym - mówi dla atomtrefl.pl amerykańska przyjmująca Megan Hodge.
Aż siedem nowych siatkarek zakontraktował już w czerwcu siatkarski wicemistrz Polski Atom Trefl Sopot. Jedną z nich jest reprezentantka USA.

- Polska liga rośnie w siłę, staje się coraz mocniejsza, a możliwość gry w Lidze Mistrzyń również zachęciła mnie do przyjścia do Sopotu - zdradza Hodge oficjalnej stronie klubu.

Razem z reprezentacją zdobyła ona tego lata brązowy medal Igrzysk Panamerykańskich. Czasu na odpoczynek było więc niewiele.

- Mam to szczęście, że nigdy nie przytrafiało mi się zbyt wiele kontuzji. Wystarczy sumiennie ćwiczyć i ciężko pracować na siłowni, by sprostać tym wszystkim meczom, a także pewnemu zmęczeniu psychicznemu, które może się zdarzyć - mówi siatkarka Atomu Trefl.

Hodge spotka się w Sopocie ze swoją reprezentacyjną koleżanką Alishą Glass, która także zagra w nadchodzącym sezonie w Atomie Trefl.

- Z Alishą grałyśmy razem już w młodzieżowej reprezentacji i college'u. Teraz także jesteśmy w kadrze. Mamy zatem masę wspólnego doświadczenia. Wiemy, jak ze sobą grać. Uznałam, że będzie fantastycznie grać z nią także w jednym klubie - dodaje Hodge.