Libero Atomu Trefl Sopot Paulina Maj: Musimy wyjść z grupy

Do rozpoczęcia siatkarskich mistrzostw Europy kobiet pozostało już tylko kilka dni. Wśród zawodniczek powołanych przez Alojzego Świderka do reprezentacji narodowej jest libero Atomu Trefl Sopot Paulina Maj. Wraz z koleżankami z kadry Maj przygotowuje się do ME uczestnicząc w Memoriale Agaty Mróz-Olszewskiej.
Jak przekonuje Maj, udział w silnie obsadzonym turnieju to świetne przetarcie przed docelową imprezą sezonu, jaką są mistrzostwa Europy. - Ciągle brakuje nam zgrania i takie turnieje są niezbędne - przekonuje zawodniczka Atomu Trefl Sopot w wywiadzie udzielonym portalowi SportoweFakty.pl. - Cały czas pracujemy na treningach i gramy szóstkami, ale spotkanie to zupełnie inna bajka.

Według libero reprezentacji Polski istotnym elementem przygotowań do kilkudniowego turnieju, jakim są mistrzostwa Europy jest intensywny trening siłowy. Maj nie obawia się jednak, że do zawodów biało-czerwone przystąpią przemęczone i w kluczowych spotkaniach zabraknie im świeżości. - Fizycznie czujemy się strasznie mocne, cały czas ciężko pracujemy. W przyszłym tygodniu będziemy zaczynać pracę nad dynamiką, bo to już ten czas - przyznaje Maj. - Mamy pełne zaufanie do trenera przygotowania fizycznego. On wie, co robi, bo rok temu byłyśmy przez niego dobrze przygotowane. Bez obaw, ufamy mu cały czas. Teraz jest trudno, mamy ciężkie nogi, brakuje nam szybkości, ale staramy się nadrabiać to wolą walki i siłą - oświadcza.

Maj wie, że oczekiwania wobec reprezentacji Polski na finałach mistrzostw Europy są bardzo wysokie. Sopocka libero zdaje sobie jednak sprawę, że zbyt dużo presja wywierana na kadrę trenera Świderka może okazać się zabójcza. - Nie mamy wyjścia, musimy awansować z grupy. Nie wyobrażamy sobie, by nam się to nie udało. Musimy się maksymalnie skoncentrować - twierdzi Maj. To nie są łatwe mecze. Jesteśmy faworytkami tych spotkań, ale to może powodować destrukcyjnie działającą presję, która może się dla nas źle skończyć. Podchodzimy do tego na spokojnie. Wiemy, że stoi przed nami ogromna szansa, którą musicie wykorzystać - zadeklarowała podpora Atomu Trefl Sopot.

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »