Sport.pl

Zadanie dla siatkarek Atomu Trefl Sopot: Pokonać niepokonane

W meczu na szczycie PlusLigi siatkarek Tauron MKS Dąbrowa Górnicza podejmie we wtorek Atom Trefl Sopot. Początek meczu o godz. 18.
Środowe rywalki wicemistrzyń Polski z Sopotu w tym sezonie jeszcze nie przegrały, a w ostatniej kolejce pokonały nawet na wyjeździe mistrza Polski Bank BPS Muszyniankę Fakro Muszyna 3:2. Z tej samej hali, tyle tylko że w 2. kolejce, bez wygranego seta wyjechały sopocianki. I już ten fakt pokazuje siłę Tauronu. Siatkarkami, które sieją największy popłoch wyskakując do piłki kończącej atak, są Izabela Żebrowska oraz Elżbieta Skowrońska. Pierwsza w nich zdobyła już w tym sezonie 70 pkt., a druga 55.

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »


Mecz z Atomem będzie miał wyjątkowe znaczenie dla dwóch zawodniczek Tauronu. Natalia Nuszel i Magdalena Śliwa jeszcze poprzedni sezon spędziły w Sopocie, ale w zespole Alessandro Chiappiniego nie miały wiele okazji, by zaprezentować swoje umiejętności. Również w Tauronie nie są pierwszoplanowymi postaciami, choć Śliwa na boisku pojawiała się w każdym meczu, ale zawsze jako zmienniczka.

Problemy ma Atom. Mimo ostatniej wygranej z Aluprofem Bielsko-Biała 3:1, z gry swoich podopiecznych nie był zadowolony Chiappini. Trener miał pretensje do zawodniczek, że łatwo dawały się zaskoczyć zagrywką i grały bez cierpliwości. Czy w Dąbrowie sopocianki będą skoncentrowane już od pierwszej akcji?

Więcej o: