Atom Trefl Sopot wygrał mecz na szczycie z Tauronem Dąbrowa. Męki Neriman Ozsoy

Mimo że siatkarki Atomu Trefl Sopot niemal w całym meczu grały bez wydatnej pomocy Neriman Ozsoy i Małgorzaty Kożuch, potrafiły wygrać z liderem PlusLigi Tauronem Dąbrowa Górnicza 3:1.
Trener Alessandro Chiappini, mimo że parę dni wcześniej, po wygranym meczu z Aluprofem Bielsko-Biała (3:1), nie był zadowolony z gry Izabeli Bełcik i Turczynki Ozsoy, dał im w środę szansę do rehabilitacji. O ile z gry kapitan drużyny mógł być usatysfakcjonowany, o tyle Turczynka znów zawiodła.

Po wyrównanym początku meczu, kiedy Atom wyszedł na trzypunktowe prowadzenie (16:13), trener gospodarzy Waldemar Kawka posłał do boju Katarzynę Zaroślińską. A ta, odkąd pojawiła się na boisku w miejsce zagubionej Izabeli Żebrowskiej, była dla Atomu nie do zatrzymania. Kończyła kluczowe ataki, poderwała zespół w ofensywie, co ostatecznie dało liderowi PlusLigi zasłużone zwycięstwo w pierwszym secie. Z drugiej strony męczyła się atakująca Kożuch, która zdobyła zaledwie dwa punkty.

W drugiej partii Atom, mimo że nadal zawodził w ataku (ani jednej akcji punktem nie skończyła Kożuch), zdołał wygrać seta. Rywalki całkowicie pogubiły się w przyjęciu piłek, które najczęściej i najskuteczniej przebijała na ich stronę Ewelina Sieczka (MVP meczu i najlepsza siatkarka Atomu na początku sezonu). Wicemistrzynie Polski górowały nad rywalkami także na środku siatki, gdzie na zmianę punktowały Maja Tokarska i Corina Ssuschke-Voight.

W kolejnym secie znów przypomniała o sobie w przyjęciu Ozsoy. Chiappini szukał poprawy zastępując Turczynkę Magdaleną Saad, ale jego zespół nie potrafił ustabilizować formy. Bezlitośnie obijała je z pola zagrywki ich była koleżanka z drużyny Natalia Nuszel, która z Sopotu odeszła niemal w ostatniej chwili (Włoch ją chwalił, klub obiecał jej nowy kontrakt, ale do przedłużenia umowy nie doszło). Atom, mimo że na drugą przerwę techniczną schodził z olbrzymią przewagą (16:9), w końcówce całkowicie się pogubił. Przez proste błędy i tracone seriami punkty na tablicy wyników zrobiło się tylko 23:22 dla Atomu i wydawało się, że Tauron z beznadziejnej sytuacji wyjdzie obronną ręką. Atak Ssuschke-Voight i błąd w rozegraniu Magdaleny Śliwy dały jednak dwa punkty sopociankom.

W ostatnim secie grające niemal bez ataku siatkarki Atomu potrafiły zdominować rywalki i zdobyć komplet punktów.

Tauron Dąbrowa Górnicza - Atom Trefl Sopot 1:3. Sety: 25:23, 18:25, 22:25, 19:25. Tauron: Śliwa, Żebrowska, Pchlotova, Nuszel, Skowrońska, Liniarska, Strasz (libero) oraz Zaroślińska, Dirickx, Ściurka, Leys. Atom: Tokarska, Bełcik, Ssuschke-Voight, Ozsoy, Sieczka, Kożuch, Maj (libero) oraz Saad, Konieczna, Wilk, Dziękiewicz.

Pozostałe wyniki 5. kolejki: BKS Aluprof Bielsko-Biała - PTPS Piła 3:2, Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna - Impel Gwardia Wrocław 3:0. W czwartek mecze Organika Budowlani Łódź - AZS Białystok i Pałac Bydgoszcz - Stal Mielec.