Siatkarki Atomu Trefl Sopot liderem PlusLigi, ale nie w statystykach

O tym, że w sporcie sucha statystyka często potrafi zamazać rzeczywisty obraz świadczy przykład lidera PlusLigi Kobiet Atomu Trefl Sopot. Wicemistrzynie Polski w tabeli zajmują pierwsze miejsce, ale w statystykach na czołowych miejscach próżno szukać sopockich siatkarek.
Po pięciu kolejkach PlusLigi Kobiet Atom zajmuje w tabeli pierwsze miejsce. Nad drugą Muszynianką Muszyna i Tauronem Dąbrowa Górnicza siatkarki Alessandro Chiappiniego mają dwa punkty przewagi.

Mimo, że w lidze siatkarki pozostałych drużyn na razie uznają wyższość sopocianek, to w indywidualnych klasyfikacjach to one okupują czołowe miejsca.

W klasyfikacji najlepiej punktujących zawodniczek prowadzi przyjmująca...przedostatniej w tabeli Stali Mielec Rita Liliom (88 punktów). Tuż za nią jest środkowa reprezentacji Polski i mistrzyni kraju Agnieszka Bednarek-Kasza (82 punkty), a trzecia atakująca Gwardii Wrocław Katarzyna Mroczkowska (78 punktów).

Najlepsza z Atomówek Małgorzata Kożuch jest na odległym 12. miejscu (70 punktów).

Podobnie jest z klasyfikacją atakujących. Prowadzi Liliom (69 punktów), przed Mroczkowską (68 punktów) i Katarzyną Jaszewską z Gwardii Wrocław (66 punktów). Najwyżej z sopocianek, na 13. miejscu jest reprezentantka Niemiec z polskim paszportem (54 punkty).

W klasyfikacji blokujących bezkonkurencyjna jest Bednarek-Kasza (30 punktów po bloku), druga jest Lecia Brown (PTPS Piła, 24 punktów), a trzecia Sylwia Pycia ze Stali Mielec (20 punktów). Dopiero na 18. miejscu z dziewięcioma punktami jest środkowa Atomu Eleonora Dziękiewicz. W dużej mierze odległe miejsca środkowych Atomu jest spowodowane rotacją w wyjściowej szóstce, którą od początku sezonu z różnych względów stosuje Chiappini, przez co w każdym meczu pod siatką gra inna para środkowych.

Najlepiej sopocianki wypadają w zestawieniu punktów zdobywanych z pola zagrywki. Ewelina Sieczka zajmuje 2. miejsce (10 asów serwisowych). O jeden punkt wyprzedza ją Joanna Frąckowiak z Aluprofu Bielsko-Biała. Tyle samo punktów co Sieczka zdobyła dotychczas Anna Grbac z Budowlanych Łódź i Sylwia Pycia.

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »


Więcej o: