Puchar Świata w Japonii. Błysk Coriny Ssuschke-Voight z Atomu Trefl Sopot

Reprezentacja Niemiec gładko wygrała z Argentyną w 8. kolejce siatkarskiego Pucharu Świata w Japonii. Jedną z najlepszych siatkarek na boisku była środkowa bloku wicemistrzyń Polski Corina Ssuschke-Voigt.
Ssuschke-Voigt zdobyła z Argentyną 12 punktów. Nieco gorzej spisała się atakująca i kapitan drużyny prowadzonej przez Giovanniego Guidettiego Małgorzata Kożuch, która udanie zakończyła jedynie pięć ataków.

Na trzy mecze przed końcem turnieju Niemki zajmują w klasyfikacji generalnej 4. miejsce. W turnieju będącym kwalifikacją olimpijską (bilety do Londynu otrzymają trzy najlepsze zespoły) karty rozdają obrończynie tytułu sprzed czterech lat Włoszki, które wygrały do tej pory wszystkie mecze. Dziś w trzech setach wygrały z mistrzyniami Europy Serbią (3:0).

W innym meczu, w którym wystąpiły siatkarki Atomu, Amerykanki gładko wygrały z Dominikaną 3:0. Epizod w ostatnim secie zaliczyła rozgrywająca Atomu Alisha Glass, a cały mecz w rezerwie spędziła przyjmująca Megan Hodge.

Wyniki 8. kolejki:

Włochy - Serbia 3:0, Argentyna - Niemcy 0:3, Chiny - Korea Płd. 3:0, Algieria - Kenia 3:1, Japonia - Brazylia 3:0, Dominikana - USA 0:3.