Puchar Świata w Japonii. Aż 22 punkty Małgorzaty Kożuch to było za mało na Włoszki

22 punkty Małgorzaty Kożuch nie pomogły reprezentacji Niemiec zatrzymać rewelacyjnych Włoszek, które po tie-breaku wygrały 3:2.
Siatkarka Atomu Trefl Sopot znów należała do najlepszych na boisku, prowadząc swój zespół do wygranych w dwóch pierwszych setach. Obie parte zakończyły się zwycięstwem Niemek 25:22 i wydawało się, że hegemonia Włoszek, które w Japonii nie przegrały jeszcze meczu, zostanie przełamana. Wówczas jednak ocknęła się 31-letnia Carolina del Pilar Costagrande grająca na co dzień w chińskim Guangdong Evergrande i po dwóch kolejnych setach zrobiło się 2:2. W decydującym secie o dwa punkty lepsze ponownie okazały się Włoszki i dzięki zwycięstwu na dwie kolejki przed końcem turnieju umocniły się na pozycji lidera.

Druga z sopocianek Corina Ssuschke-Voigt również błysnęła wysoką formą. Środkowa Atomu zdobyła w sumie 15 punktów.