Czyj warsztat okaże się lepszy? Mauro Masacciego z Organiki Budowlanych Łódź czy Alessandro Chiappiniego z Atomu Trefl Sopot?

W środowym spotkaniu 7. kolejki PlusLigi Kobiet naprzeciw siebie staną dwaj włoscy szkoleniowcy. Od początku bieżącego sezonu trenerem Organiki Budowlanych Łódź jest Mauro Masacci, z kolei Atom Trefl Sopot pod wodzą Alessandro Chiappiniego zdobył w zeszłym sezonie wicemistrzostwo Polski.
Masacci przyszedł do Łodzi przed rozpoczęciem obecnego sezonu. Na stanowisku trenera zastąpił Małgorzatę Niemczyk.

- Jestem przekonany, że to bardzo dobry wybór - mówił pod koniec maja prezes Organiki Marcin Chudzik. - Rozmawiałem z wieloma osobami ze środowiska siatkarskiego, świetnie znającymi włoską siatkówkę, z zawodniczkami reprezentacji, z czasów kiedy prowadził ją Marco Bonitta, a Mauro był jego asystentem i wszyscy wypowiadali się o tym kandydacie w samych superlatywach. Mauro ma opinię tytana pracy. Pracując z Bonittą prowadził większość treningów i dziewczyny były zachwycone różnorodnością ćwiczeń i stylem pracy Masacciego.

Co ciekawe innym kandydatem na nowego trenera Organiki był rodak Masacciego i Chiappiniego Marco Marchesi i obecny selekcjoner kobiecej reprezentacji Alojzy Świderek.

Będąc asystentem Bonitty w kadrze, podczas Pucharu Świata Masacci musiał zastąpić Bonittę, który ze względu na sprawy osobiste musiał wrócić do Włoch. Poprowadził wówczas biało-czerwone w ostatnich czterech meczach i wszystkie wygrał! Pod wodzą asystenta Polki wygrały z Serbią (3:2), Dominikaną (3:0), Koreą Płd. (3:1) i Tajlandią (3:0).

W poprzednim sezonie Organika obok Stali Mielec była sprawcą największej niespodzianki w sezonie zasadniczym. O ile mielczanki sensacyjnie wygrały z Atomem we własnej hali, o tyle łodzianki ze zwycięstwa cieszyły się w hali Atomu w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie. Ostatecznie Atom pod wodzą Alessandro Chiappiniego został wicemistrzem Polski, a Organika zakończyła rozgrywki na 6. miejscu.

Początek środowego meczu o godz. 18.