Trener Atomu Trefl Sopot Alessandro Chiappini po meczu z Pałacem Bydgoszcz: Wygrana cieszy, ale mamy jeszcze sporo pracy

Siatkarki Atomu Trefl Sopot wygrały kolejne spotkanie w Plus Lidze Kobiet i zachowały fotel lidera tabeli. W wygranym przez sopocianki 3:0 meczu z Pałacem Bydgoszcz w zespole zadebiutowały dwie nowe zawodniczki - Alisha Glass i Megan Hodge. - Nowe dziewczyny muszą się wkomponować - stwierdził po spotkaniu trener Atomu Alessandro Chiappini.
Dopiero w siódmym spotkaniu Plus Ligi Kobiet Atom mógł zagrać w optymalnym zestawieniu. Po meczach reprezentacji USA do drużyny dołączyły Glass i Hodge. Trener Chiappini miał więc okazję sprawdzić dyspozycję Amerykanek przed spotkaniami w Lidze Mistrzyń. - Dziś po raz pierwszy dysponowaliśmy pełnym składem. Z konieczności pewne warianty musimy testować podczas meczów, bo czasu na treningi jest bardzo mało. Niemniej zawodniczki zagrały dobrze i jestem zadowolony z postawy zarówno ich, jak i całego zespołu na tym trudnym terenie w Bydgoszczy - stwierdził po meczu Chiappini. - Wiedzieliśmy o wyniku z Muszyną i tym bardziej sobotni rezultat jest dla nas bardzo cenny. Dobrze funkcjonowały nasza zagrywka i blok, przez co ograniczyliśmy pole manewru w ataku Bydgoszczy. Sporo pracy mamy jeszcze przed sobą, bo nowe dziewczyny muszą się wkomponować. Musimy pracować i liczę na rezultaty - dodał trener Atomu.

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »


Zadowolona z postawy nowych koleżanek była kapitan Atomu Izabela Bełcik. - Jesteśmy zadowolone z wygranej za komplet punktów. Był to ważny dla nas mecz, bo po raz pierwszy zagrały nowe koleżanki z zespołu i wszyscy byliśmy ciekawi, jak to będzie wyglądało. Jak się okazało, wyglądało dość dobrze. My się bardzo z tego cieszymy, bo przed nami Liga Mistrzyń i myślę, że dziewczyny, które przyjechały ze Stanów już wkomponowały się w zespół bardzo dobrze - oceniła występ Hodge i Glass kapitan Atomu.

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »