Siatkarki Atomu Trefl Sopot zagrają z Modrzańską Prostejov. Chcą zmazać plamę po Dynamie Kazań

Siatkarki Atomu Trefl Sopot będą miały szansę na zatarcie złego wrażenia, jakie pozostawiły po sobie po meczu Ligi Mistrzyń z Dynamem Kazań. We wtorek sopocianki zmierzą się z Modrzańską Prostejow.
Podopieczne Alessandro Chiappiniego nie mają ostatnio chwili wytchnienia. W sobotę nadspodziewanie długo męczyły się z AZS Białystok, który pokonały dopiero po tie-breaku. A już we wtorek czeka je spotkanie w Lidze Mistrzyń. Rywalkami Atomu będą mistrzynie Czech.

Zespół z Prostejova nie jest dla sopocianek całkowicie obcy. Przed rokiem Atom rozegrał z Modrzańską dwa spotkania towarzyskie. W pierwszym uległ 2:3. W rewanżu górą był już zespół z Sopotu, również zwyciężając w pięciu setach. Jak zaznacza Chiappini, od tamtego czasu skład Modrzańskiej nie zmienił się znacząco. Tajniki gry Czeszek swoim koleżankom z Atomu przybliży również Corrina Ssuschke-Voigt. Reprezentantka Niemiec w dwóch poprzednich sezonach broniła bowiem barw drużyny z Prostejova. Największą gwiazdą Modrzańskiej jest obecnie Chorwatka Sanja Popović. W zespole z Czech gra również znana z występów w Aluprofie Bielsko-Biała Helena Horka.

Faworytkami dzisiejszego spotkania są sopocianki, które po dwóch kolejkach Ligi Mistrzyń mają dwa punkty. Tylko jeden zdołały wywalczyć ich przeciwniczki, które przegrały z Dynamem 2:3 oraz z Volero Zurych 1:3. W przypadku zwycięstwa za trzy punkty Atom będzie mógł awansować na drugie miejsce w tabeli kosztem drużyny ze Szwajcarii. Początek spotkania Atom Trefl - Modrzańska w Ergo Arenie we wtorek o godz. 18. Bilety: 30 i 15 zł.