Echa awansu Atomu Trefl Sopot do kolejnej fazy Ligi Mistrzyń

- W naszej grze było dużo słabych elementów, jak przyjęcie, ale dzięki temu spotkaniu wiemy nad czym musimy pracować - mówił po wygranym 3:0 meczu z Modrzańską Prostejov szkoleniowiec Atomu Trefl Sopot Alessandro Chiappini.
Miroslav Cada, trener Modrzańskiej Prostejov:

- W tym spotkaniu swoją okazję mieliśmy tylko w dwóch pierwszych setach. W naszej grze widać, iż do połowy seta wszystko w miarę się "klei", ale później bywa różnie. Graliśmy dzisiaj bardziej zaangażowani niż w Polsce, ale oczywiście Atom też grał dużo bardziej skoncentrowany. Szkoda niewykorzystanych setboli, ale muszę przyznać, że goście byli dzisiaj dużo lepsi, zwłaszcza w trudnych sytuacjach.

Alessandro Chiappini, trener Atomu Trefl Sopot:

- Dla nas był to dzisiaj kluczowy mecz w kontekście awansu do fazy play-off i jestem bardzo zadowolony, że udało się wygrać w trzech setach. W naszej grze było dużo słabych elementów, jak przyjęcie, ale dzięki temu spotkaniu wiemy nad czym musimy pracować. Ogólnie mecz był dobry i dziękuję dziewczynom za ich dzisiejszy występ. Jestem przekonany, że na końcowy sukces miała wpływ wygrana przez nas końcówka drugiego seta.Solange Soares, kapitan Modrzańskiej Prostejov:

- Dzisiaj zaprezentowaliśmy się lepiej niż tydzień temu w Sopocie. Strasznie szkoda drugiego seta, gdzie brakowało nam jednego punktu, by doprowadzić do wyrównania w setach 1:1. Były dzisiaj momenty lepsze i gorsze w naszej grze, ale czujemy się rozczarowane, bo dzisiaj bardzo potrzebowałyśmy zwycięstwa.

Katarzyna Konieczna, kapitan Atomu Trefl Sopot:

- Jestem bardzo zadowolona ze zwycięstwa. Zagrałyśmy najlepiej jak potrafimy i starałyśmy się ze wszystkich sił, żeby dziś zwyciężyć. Potrzebowałyśmy trzech punktów i udało się to zadanie wykonać.