Atom Trefl Sopot bez rozstawienia. Na kogo trafi w Lidze Mistrzyń?

Siatkarki Atomu Trefl Sopot i Muszynianki Muszyna nie będą rozstawione przed czwartkowym losowaniem 1/8 finału Ligi Mistrzyń w Luksemburgu.
Gospodarzem tegorocznego Final Four Ligi Mistrzyń będzie federacja azerska, a nie jak to miało miejsce w latach ubiegłych - konkretny klub (w zeszłym roku najlepsze drużyny gościł np. Fenerbahce Stambuł). Dlatego Rabita Baku i Azzerail Baku - podobnie jak inne zespoły - do 1/8 finału musiały przebijać się w fazie grupowej.

Siatkarki Atomu wyszły z grupy z drugiego miejsca i w losowaniu nie będą rozstawione (trafią do drugiego koszyka). To oznacza, że mogą trafić na jednego ze zwycięzców grup (z wyjątkiem Dynama Kazań, z którym grały już w grupie) - RC Cannes, które jako jedyne w całej stawce wygrało w grupie wszystkie mecze, Fenerbahce Stambuł, Vakifbank TTelekom Stambuł i Dynamo Moskwa. Oprócz zwycięzców grup rozstawione będą także trzy najlepsze zespoły z drugich miejsc - azerskie Rabita i Azzerail oraz Scavolini Pesaro.

Z grupy Atomu, który we wtorek w pięciu dramatycznych setach wygrał z Volero Zurich (3:2), niespodziewanie wyszły... wszystkie zespoły. Dzięki zwycięstwu Modrzańskiej Prostejow z grającym w rezerwowym składzie Dynamem 3:1 mistrzynie Czech z dorobkiem czterech punktów okazały się najlepszą drużyną z czwartych miejsc, dzięki czemu uzyskały przepustkę do play-off. Stawkę 16 drużyn uzupełniają Carnaghi Villa Cortese, Dresdner SC, Volley Bergamo, Eczacibasi Vitra Stambuł i mistrz Polski Muszynianka Muszyna.

Z siatkarkami Bogdana Serwińskiego i drużynami ze swojej grupy sopocianki spotkają się najwcześniej w II rundzie play-off, czyli w ćwierćfinale, którego stawką będzie już awans do Final Four.

Pierwsze mecze 1/8 finału zaplanowano na 31 stycznia. Rewanże odbędą się 7 lutego. Finałowy turniej w Baku odbędzie się w dniach 24-25 marca.