Menedżer Dynama Krasnodar: Zatrudnienie Neriman Ozsoy to... przypadek

- Angaż Neriman Ozsoy zdarzył się przypadkiem. Co nie oznacza, że nie jesteśmy bardzo szczęśliwi. Jej były klub musiał rozwiązać z nią kontrakt, a my z tego skorzystaliśmy - powiedział Andriej Makarow, generalny menadżer Dynama Krasnodar.
W wywiadzie udzielonym portalowi ?????????.com Makarow przyznał, że cieszy się z transferu Ozsoy do Dynama, a pytany o okoliczności podpisania z nią umowy powiedział: - Angaż Neriman był dość przypadkowy, ale jesteśmy bardzo szczęśliwy. Turczynka znalazła się na rynku transferowym przez problemy finansowe jej byłego klubu Atomu Trefl Sopot. To nie zdarza się zbyt często, więc postanowiliśmy skorzystać z okazji.

Na pytanie dziennikarza, dlaczego Ozosy podpisała umowę tylko do końca bieżącego sezonu, dyrektor generalny przyznał, że umowa krótkoterminowa jest zabezpieczeniem dla obu stron.

- Ozsoy jest dość młodą siatkarką, a wcześniej oprócz gry w rodzinnej Turcji zbierała doświadczenie tylko w polskiej lidze. Dla każdego gracza przejście z klubu do klubu w trakcie sezonu jest stresującą sytuacją, szczególnie dla tak młodej siatkarki jak Neriman. I nie bardzo doświadczonych w tych sprawach. Jeśli Neriman będzie u nas szczęśliwa, a my zadowoleni z jej gry, z końcem sezonu rozważymy możliwość dalszej współpracy - nie ukrywa Makarow.

Dyrektor Dynama przyznał też, że Ozsoy była obserwowana przez rosyjski klub wcześniej: - To bardzo pożyteczna i wszechstronna siatkarka. Popełnia mało błędów, jest groźna w ataku i coraz lepsza w przyjęciu. Mimo młodego wieku, już jest jednym z liderów tureckiej drużyny narodowej, która na mistrzostwach Europy wyeliminowała kadrę Rosji i sięgnęła po brązowy medal. Naturalnie znaliśmy ją wcześniej i oglądaliśmy jej grę. Wówczas jednak Atom nas uprzedził i podpisał z nią kontrakt.