Siatkarki Atomu Trefl Sopot w 1/8 finału play-off Ligi Mistrzyń zagrają z Rabitą Baku, Muszynianka zmierzy się z RC Cannes

Losowanie 1/8 finału play-off Ligi Mistrzyń nie było zbyt szczęśliwe dla siatkarek Atomu Trefl Sopot. Podopieczne Alessandro Chiappiniego trafiły na bardzo mocny zespół z Azerbejdżanu, Rabita Baku. Inny polski zespół Muszynianka zagra z francuskim RC Cannes.
Obie polskie drużyny nie miały szczęścia w losowaniu par 1/8 finału Ligi Mistrzyń. Atom Trefl Sopot (wyszedł z grupy z drugiego miejsca) o ćwierćfinał powalczy z Rabitą Baku. Azerski zespół jest wręcz naszpikowany gwiazdami siatkarskich boisk. W składzie Rabity grają bowiem Amerykanka Kimberly Glass, Niemka Kathy Radzuweit, Chorwatka Natasza Osmokrović oraz największa gwiazda azerskiej siatkówki Natalia Mammodova. Wszystkie są czołowymi postaciami swoich reprezentacji. Rabita w zeszłym roku zajęła drugie miejsce w rozgrywkach Ligi Mistrzyń, oprócz tego sięgnęły także po tytuł na Klubowych Mistrzostwach Świata. Trenerem Rabity jest Zoran Gajić, pod wodzą którego męska reprezentacja Jugosławii w 2000 roku wywalczyła złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney.

Równie trudnego rywala, co Atom Trefl wylosowały mistrzynie Polski. Muszyniankę czeka bowiem dwumecz z RC Cannes. Francuski zespół w fazie grupowej zwyciężał we wszystkich sześciu spotkaniach. Główna w tym zasługa bardzo mocnego składu, którym dysponuje charyzmatyczny trener Cannes - Chińczyk Yan Fang. W składzie wielokrotnych mistrzyń Francji grają m.in. Włoszki Paola Cardullo i Nadia Centoni, a także Anja Spasojević z Serbii i Francuzka Victoria Ravva. Ostatnim sukcesem RC Cannes jest trzecie miejsce w Lidze Mistrzyń w 2010 roku. W sezonie 2005/2006 barw Cannes broniła Małgorzata Glinka.

Pierwsze mecze Atom i Muszynianka zagrają u siebie 31 stycznia, rewanże odbędzie się 7 lutego.