PlusLiga Kobiet. Atom Trefl Sopot - Budowlani Łódź 3:1, niesamowita Ssuschke-Voigt

Pierwszy set meczu rozgrywanego w sopockiej Hali 100-lecia zwiastował niespodziankę, bowiem gospodynie nieoczekiwanie przegrały go 24:26. W kolejnych setach pokazały jednak swoją wyższość wygrywając 25:20, 25:14, 25:18 i odniosły kolejne trzypunktowe zwycięstwo.
Sopocianki po raz kolejny musiały swój mecz rozegrać w Hali 100-lecia, gdyż Ergo Arena, gdzie grają zazwyczaj, jest do końca weekendu zajęta przez Cirque de Soleil - największą i najlepszą na świecie grupę artystów cyrkowych.

Mecz rozpoczął się jednak podobnie jak ten rok temu (łodzianki wygrały 3:2), rozgrywany właśnie w hali leżącej na granicy Gdańska i Sopotu. Zawodniczki gości weszły w sobotnie spotkanie z dużym animuszem, którego starczyło im aż do końca tej partii. Wygranie jej łodzianki zawdzięczały Anicie Kwiatkowskiej i Helene Rousseaux, których ataki w końcówce dały upragnione punkty.

Potem jednak na parkiecie rządziły już gospodynie. Dużo świeżości w ich poczynania wniosła Corina Ssuschke-Voig. Gdy Niemka pojawiła się na boisku, Atomówki po raz pierwszy w tym meczu objęły prowadzenie. Świetnie grała też Małgorzata Kożuch, która tylko w tym secie zdobyła aż sześć punktów. W trzeciej odsłonie sopocianki rządziły już niepodzielnie. Prym wiodła, a jakże, Ssuschke-Voigt, która po tej partii miała już na swoim koncie 13 punktów, a trzeba pamiętać, że grała przecież dopiero półtora seta. Czwarta partia to dalsza część koncertu Niemki, która tego wieczora była dla łodzianek po prostu nie do zatrzymania.

Atom Trefl Sopot - Budowlani Łódź 3:1. Sety: 25:20, 25:14, 25:18

Atom Trefl: Glass, Sieczka, Navarro Fernandez, Kożuch, Hodge, Dziękiewicz, Maj (libero) oraz Saad, Ssuschke-Voigt, Konieczna, Wilk, Tokarska.

Budowlani: Wójcik, Rousseaux, de Paula, Kwiatkowska, Iklić, Mróz, Ciesielska (libero) oraz Bryda, Gbać.