PlusLiga kobiet. Stal Mielec - Atom Trefl Sopot 1:3

Siatkarki Atomu Trefl Sopot wygrały z ostatnią drużyną PlusLigi Kobiet Stalą Mielec 3:1 i zakończyły sezon zasadniczy na 2. miejscu. W ćwierćfinale play-off zagrają z Budowlanymi Łódź.
W Mielcu trener Alessandro Chiappini dał szansę rezerwowym, które do tej pory grały najmniej. Na boisku pojawiła się m.in. Katarzyna Konieczna, Dorota Wilk i Magdalena Saad. Z zagranicznych siatkarek szansę dostała jedynie Megan Hodge, a epizod w drugim secie zaliczyła Corina Ssuschke-Voigt. Na tle ostatniej drużyny w lidze Polki spisały się przyzwoicie. MVP meczu po raz kolejny przypadł Mai Tokarskiej, dobre spotkanie rozegrała też Ewelina Sieczka (19 punktów) i Konieczna (17).

W ćwierćfinale play-off sopocianki zmierzą się Budowlanymi Łódź. Pierwszy mecz w Łodzi już we wtorek. Rewanż w Sopocie w piątek i ewentualnie trzeci decydujący mecz - w sobotę.

Stal Mielec - Atom Trefl Sopot 1:3. Sety: 15:25, 25:21, 12:25, 19:25. Stal: Kandora, Szpak, Babicz, Pycia, Liliom, Wilczyńska oraz Szymańska, Kociova, Szymańska, Pykosz. Atom: Konieczna, Hodge, Dziękiewicz, Wilk, Sieczka, Tokarska, Saad (libero) oraz Maj, Ssuschke-Voigt, Bełcik.

Pozostałe wyniki 18. kolejki: PTPS Piła - Gwardia Wrocław 3:2, Tauron Dąbrowa Górnicza - Budowlani Łódź 3:1, Pałac Bydgoszcz - Aluprof Bielsko-Biała 1:3, Muszynianka Muszyna - AZS Białystok 3:0.