Atom Trefl Sopot rozpoczyna walkę w play-off. Pierwszy rywal Budowlani Łódź

W ćwierćfinale play-off siatkarki Atomu Trefl Sopot zmierzą się z Budowlanymi Łódź, z którymi w sezonie zasadniczym wygrały dwa razy 3:1. Pierwszy mecz już dziś w Łodzi, gdzie po ostatnich kłopotach finansowych wicemistrzyń Polski liczą na niespodziankę.
Atom czeka trudne zadanie - tym bardziej, że po zmianie trenera (pod koniec stycznia Maciej Kosmol zastąpił w Budowlanych Mauro Masacciego) łodzianki wyraźnie odżyły i zapowiadają, że stać je na wyeliminowanie Atomu. Niewykluczone jednak, że we wtorek będą musiały sobie radzić bez jedynej w kadrze libero, kontuzjowanej Katarzyny Ciesielskiej.

Tuż przed I rundą play-off, w której rywalizacja trwa do dwóch zwycięstw, w mediach pojawiły się kolejne krytyczne głosy trenerów i zawodniczek, które narzekają na przepełniony kalendarz ligi. Krytycznych słów władzom ligi nie szczędził m.in. trener Aluprofu Bielsko-Biała Mariusz Wiktorowicz i szkoleniowiec mistrzyń Polski z Muszyny Bogdan Serwiński. Obaj krytykują pomysł, by liga zakończyła się przed świętami Wielkanocy, aby trener reprezentacji Alojzy Świderek miał jak najwięcej czasu na przygotowania kadry do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich.

Dyrektor PlusLigi Kobiet Jacek Kasprzyk: - Kalendarz przedstawiono klubom 6 października. Kluby to zaakceptowały, a teraz protestują.

Początek meczu Budowlani - Atom o godz. 18.

Pozostałe pary 1/4 finału: Gwardia Wrocław - Muszynianka Muszyna, PTPS Piła - Tauron Dąbrowa Górnicza, Pałac Bydgoszcz - Aluprof Bielsko-Biała.