Siatkarki Atomu Trefl Sopot w półfinale play-off PlusLigi

Siatkarki Atomu Trefl Sopot znów bez większych problemów pokonały Budowlanych Łódź i są już w półfinale play-off PlusLigi. Tam ich rywalem będzie Tauron Dąbrowa Górnicza.
W pierwszym meczu 1/4 finału play-off w Łodzi "Atomówki" wręcz rozsmarowały rywala, w jednym z setów pozwoliły rywalkom na zdobycie raptem ośmiu punktów. W drugim spotkaniu (rywalizacja toczyła się do dwóch zwycięstw) aż takiej dominacji sopocianek nie było (choć na przykład w I secie prowadziły w pewnym momencie 21:5!), ale znów zwycięstwo przyszło im bez większego trudu. Dwa pierwszy sety Atom wygrał bez najmniejszych problemów, niewielkie schodki pojawiły się dopiero w trakcie trzeciej części gry. Łodzianki prowadziły nawet 5:1, 7:2, 8:3, ale po pierwszej przerwie technicznej podopieczne Alessandro Chiappiniego wzięły się do roboty i szybko zaczęły odrabiać straty. Rywal został dogoniony przy stanie 12:12, a potem rozgorzała twarda walka punkt za punkt. Ostatnie słowo należało w niej do sopocianek, które wygrały 26:24 i cały mecz 3:0.

W półfinale rywalem Atomu będzie Tauron, który odprawił PTPS Piła. W drugim półfinale Muszynianka zmierzy się z Aluprofem Bielsko-Biała.

Atom Trefl Sopot - Budowlani Łódź 3:0. Sety: 25:14, 25:20, 26:24. Atom Trefl: Glass, Sieczka, Tokarska, Konieczna, Hodge, Ssuschke-Voigt, Maj (libero) oraz Saad, Dziękiewicz. Budowlani: Wójcik, Rousseaux, De Paula, Kwiatkowska, Ikić, Golec, Ciesielska (libero) oraz Gbać, Mikołajewska, Mirek, Bryda.

Stan rywalizacji: 2:0, awans Atom Trefl