Siatkarki Atomu Trefl Sopot zaczynają bój o finał i... czekają na przelew

Trzy zaległe transze z PGE mają lada dzień wpłynąć na konta siatkarek Atomu Trefl Sopot, które w weekend zaczynają bój o finał play-off z Tauronem Dąbrowa Górnicza.
Według naszych informacji, pieniądze na kontach siatkarek mają pojawić się w najbliższych dniach. W perspektywie półfinałowych meczów z mocnym jak nigdy wcześniej Tauronem to najlepsza wiadomość dla sopockich siatkarek od miesięcy.

W sezonie zasadniczym Atom pokazał Tauronowi swoją siłę dwukrotnie. W 5. kolejce wygrał w Dąbrowie Górniczej 3:1, w rewanżu jeszcze się poprawił zwyciężając bez straty seta. Licząc półfinały play-off z poprzedniego sezonu to było czwarte i piąte zwycięstwo z rzędu nad siatkarkami Waldemara Kawki. W Sopocie cieszono się, że na mocnego i niewygodnego rywala podopieczne Alessandro Chiappiniego mają patent. Do czasu. W finale tegorocznego Pucharu Polski moc i siłę pokazały rywalki, najpierw eliminując mistrza Polski Muszyniankę Muszyna, a w finale pokonując Atom. Ten z kolei słabł z tygodnia na tydzień. Klub wpadł w problemy finansowe, siadła atmosfera, z zespołu odchodziły kolejne siatkarki (jeszcze w styczniu odeszła Neriman Ozsoy, w lutym kontrakt rozwiązała Amaranta Fernandez Navarro, a karierę zakończyła Dorota Świeniewicz), a kolejne - Małgorzata Kożuch i Corina Ssuschke-Voigt - groziły odejściem. Odchudzono sztab trenerski, zmiany dotknęły też klubową administrację. W końcu - po dramatycznym dwumeczu z Rabitą Baku sopocianki odpadły z Ligi Mistrzyń.

Lada dzień, wszystko co złe może pójść w zapomnienie, bo PGE wreszcie ma odkręcić kurek z pieniędzmi. Dla gości to najgorsza wiadomość z możliwych, choć do Sopotu Kawka przywozi zespół zgrany, pewny siebie i co może okazać się kluczowe - do trójmeczu z Atomem podejdzie bez presji. Dzięki zwycięstwu w PP siatkarki Dąbrowy udział w Lidze Mistrzyń mają już zapewniony, dlatego o mistrzostwo Polski - a co za tym idzie ostatnie miejsce w LM - walczyć muszą sopocianki, Muszyna i Aluprof Bielsko-Biała. Dla Tauronu mistrzostwo będzie tylko udanym zwieńczeniem udanego sezonu.

Początek sobotniego meczu o godz. 14:30. Transmisja w Polsat Sport. Początek niedzielnego spotkania o godz. 18.