Małgorzata Glinka wraca do Polski! Tauron, Muszyna czy Atom?

Jedna z najlepszych polskich siatkarek Małgorzata Glinka po 13 latach gry zagranicą postanowiła wrócić do Polski. Jak pisze dziennik ?Fakt? atakującą Vakifbank Stambuł kuszą trzy kluby: Tauron Dąbrowa Górnicza, Muszynianka Muszyna i Atom Trefl Sopot.
Jak pisze "Fakt" nie wiadomo, czy Glinka osiądzie w rodzinnej Warszawie. Kuszą ją trzy kluby: mistrz Polski Muszynianka Muszyna, zdobywca tegorocznego Pucharu Polski Tauron Dąbrowa Górnicza, który w przyszłym sezonie zagra w Lidze Mistrzyń i Atom Trefl Sopot. Według informacji dziennika aby skusić Glinkę do powrotu trzeba wyłożyć minimum 250 tysięcy euro za sezon (tyle mniej więcej zarabia obecnie w Turcji). Niewykluczone też, że była reprezentantka Polski po sezonie zdecyduje się zakończyć karierę.Od takiego czarnego scenariusza Glinkę odwieść będzie chciał też trener reprezentacji Alojzy Świderek, który wybrał się niedawno do Turcji, gdzie nakłaniał siatkarkę do powrotu do reprezentacji. Drużynę narodową czekają w maju kwalifikacje olimpijskie w Stambule.

Glinka to jedna z najwybitniejszych polskich siatkarek w historii. W 2003 i 2005 zdobyła złoty medal mistrzostw Europy, grała w Włoszech, Francji, Hiszpanii i ostatnio w Turcji. W 2011 roku z Vakifbank Stambuł wygrała Ligę Mistrzyń.

Do jakiego klubu powinna trafić Małgorzata Glinka?