Dorota Świeniewicz na stażu trenerskim u Guidettiego i Castellaniego

Była siatkarka Atomu Trefl Sopot Dorota Świeniewicz, która przed miesiącem postanowiła zakończyć karierę już myśli o zostaniu trenerem. Jeszcze przed końcem sezonu wyjedzie do Turcji, gdzie będzie podglądać pracę m.in. byłego trenera reprezentacji Polski Daniela Castellaniego, który obecnie jest trenerem siatkarzy Fenerbahce Stambuł.
Świeniewicz odbędzie staż w trzech klubach: triumfatorze ubiegłorocznej Ligi Mistrzyń Vakifbank Gunes Stambuł, gdzie trenerem jest Włoch Giovanni Guidetti, a w składzie m.in. koleżanka Świeniewicz z reprezentacji Polski Małgorzata Glinka.

Ponadto była przyjmująca Atomu podpatrzy warsztat szkoleniowy brazylijskiego szkoleniowca Ze Roberto w Fenerbahce Stambuł oraz Daniela Castellaniego, byłego trenera polskiej reprezentacji, a obecnie szkoleniowca męskiej drużyny Fenerbahce.Przypomnijmy. Świeniewicz zakończyła zawodniczą karierę na początku lutego.

- Od września nie dostałam z Atomu żadnych pieniędzy. Zapłacono mi jedynie za dwa miesiące z tytułu umowy-zlecenie, bo byłam też w klubie zatrudniona jako trener. Tak naprawdę nie chodzi tylko o pieniądze. Najbardziej zabolało mnie to, w jaki sposób byłyśmy traktowane - tłumaczyła jedna z najwybitniejszych polskich siatkarek. - Ciągle przekładano terminy spłat, a prezesi nie chcieli się z nami spotkać i wyjaśnić sytuacji. Nie odbierali telefonów, unikali nas. Nie wiedziałyśmy, co się dzieje i czego się spodziewać. Byłyśmy notorycznie lekceważone. Ten brak szacunku bolał mnie najbardziej.