Atom Trefl Sopot odpalił fajerwerki. Muszyna zdobyta. W finale play-off PlusLigi Kobiet 1:1

Siatkarki Atomu Trefl Sopot wyciągnęły wnioski z pierwszego spotkania z Muszynianką Muszyna i wygrały z mistrzyniami Polski 3:1. Po dwóch meczach ich szanse na złoty medal znów wydają się realne
- Poniedziałkowe zwycięstwo stawia nas w dobrej sytuacji, ale z drugiej strony, w rewanżu może być trudniej, bo Atom będzie chciał się odegrać i odrobić stratę - mówiła po wygranej w pierwszym meczu jedna z najlepszych siatkarek tego spotkania Anna Werblińska. I się nie pomyliła. We wtorek atakująca reprezentacji Polski znów zagrała wielki mecz, ale tylko w pierwszym secie. Później do głosu doszły już tylko sopocianki przerywając tym samym passę siedmiu porażek z rzędu.

W porównaniu do poniedziałkowego meczu trener Alessandro Chiappini dokonał w wyjściowym składzie jednej zmiany. Maję Tokarską zastąpiła Eleonora Dziękiewicz. Zamiana środkowych wyszła przyjezdnym na dobre. Muszyna z trudem przebijała piłki na stronę Atomu, który nie dawał się zmylić rozgrywającej Milenie Radeckiej.

Mecz słabo rozpoczęła Megan Hodge. Amerykanka na boisko wyszła rozkojarzona i zanim zorientowała się, że wyszła na boisko walczyć o złoty medal, zakończył się pierwszy set, przegrany przez Atom do 19. Później grała już jednak koncertowo.

W drugiej partii do stanu 13:13 na boisku działo się niewiele, gdy nagle armaty Muszyny się zacięły i Atom zdobył sześć punktów z rzędu. Wściekły Bogdan Serwiński natychmiast wykorzystał dwie przerwy na żądanie, ale tego seta - jak i następnego - już nie dało się uratować. Sopocianki wyciągnęły wnioski z poprzedniego meczu, gdy również w końcówce prowadziły dwoma punktami, ale roztrwaniały przewagę i przegrywały seta. Tym razem wypunktowały rywalki zagrywką, najpierw doprowadzając do remisu, a następnie do zasłużonego zwycięstwa. Tym samym przekonały się, że z Muszyną można wygrać, a złoty medal wcale nie jest poza ich zasięgiem.

Trzeci i czwarty mecz odbędzie się w Sopocie w poniedziałek i wtorek o godz. 18.

Muszynianka Muszyna - Atom Trefl Sopot 1:3. Sety : 25:19, 20:25, 20:25, 23:25. Muszynianka : Werblińska, Rourke, Wensink, Bednarek-Kasza, Radecka, Stam-Pilon, Zenik (libero) oraz Rabka, Kaczor, Djurisić, Kasprzak, Gajgał. Atom : Dziękiewicz, Glass, Ssuschke-Voigt, Hodge, Sieczka, Kożuch, Maj (libero) oraz Saad. Stan rywalizacji : 1:1.