Sport.pl

Corrina Ssuschke z Atomu Trefl Sopot przed meczem z Muszynianką Muszyna: Naszą siłą jest zespół

W poniedziałek i wtorek siatkarki Atomu Trefl Sopot zagrają w Ergo Arenie dwa spotkania w finale play-offf PlsuLigi Kobiet. Jeśli dwukrotnie pokonają Muszyniankę Muszyna zostaną mistrzyniami Polski i wywalczą awans do Ligi Mistrzyń. - Naszą siłą jest zespół - mówi przed spotkaniami z Muszynianką środkowa Atomu Trefl Corrina Ssuschke
- Musimy zacząć tak, jak w drugim secie ostatniego spotkania [Atom Trefl wygrał w Muszynie 3:1]. Muszyna będzie miała wtedy duże problemy. Liczymy też na naszych kibiców. Mam nadzieję, że będzie ich w naszej hali naprawdę dużo. Hala w Muszynie jest bardzo mała. Im więcej więc będzie naszych kibiców w Ergo Arenie, tym bardziej będzie to grało na naszą korzyść -mówi Ssuschke w wywiadzie udzielonym Polsce Dziennikowi Bałtyckiemu . Choć po wyjazdowej wygranej nad Muszynianką inicjatywa w finale należy teraz do sopocianek, to jednak siatkarki Atomu Trefl nie powinny lekceważyć rywalek. Świadczy o tym choćby statystyka spotkań obu zespołów. W ostatnich dwóch sezonach obie drużyny zagrały ze sobą dziewięć razy. W aż siedmiu przypadkach to siatkarki z Muszyny schodziły z boiska jako zwyciężczynie.

- To prawda, że w ostatnim czasie nie idzie nam z tym zespołem. Muszynianka ma bardzo dobrą drużynę, w której są wartościowe zawodniczki z Polski i zagranicy. Jej siła tkwi w tych indywidualnościach. Natomiast naszą siłą jest nasz zespół. Jeśli będziemy trzymać się razem, to będzie dobrze - podkreśla niemiecka środkowa Atomu Trefl. Według Ssuschke kluczowym elementem, który może zadecydować o sukcesie w poniedziałkowym i wtorkowym meczu będzie przyjęcie zagrywki rywalek. - Jeśli ono będzie funkcjonować na przyzwoitym poziomie, to będziemy mogły wyprowadzać urozmaicone ataki. Jeśli natomiast przyjęcie będzie słabsze, to nasz atak będzie bardzo ograniczony. Wierzę, że wytworzymy na Muszyniance presję naszą zagrywką, a wtedy to rywalki będą się musiały postarać w obronie. To są najważniejsze sprawy, nad którymi pracujemy - zapewnia Ssuschke.Więcej o: