Sport.pl

Finał PlusLigi kobiet Atom Trefl Sopot - Muszynianka w Ergo Arenie. Padnie rekord frekwencji?

Przed trzecim i czwartym meczem finału PlusLigi kobiet, w którym siatkarki Atomu Trefl Sopot zagrają z Muszynianką Muszyna, organizatorzy spodziewają się, że w Ergo Arenie padnie rekord frekwencji.
Po pierwszych dwóch meczach jest remis 1:1. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw, więc już we wtorek możemy poznać nowego - jeśli złoto zdobędą sopocianki - lub starego (Muszynianka) mistrza Polski. Przy tej okazji władze gdańsko-sopockiej hali spodziewają się rekordu na trybunach.

Do tej pory najwięcej widzów przyciągnęły na trybuny dwa tegoroczne mecze: spotkanie Atomu z Dynamem Kazań w Lidze Mistrzyń (3,5 tys.) oraz półfinałowe starcie sopocianek z Tauronem Dąbrowa Górnicza, które obejrzało niespełna 4 tys. widzów. Daleko tym wynikom do absolutnego rekordu, który padł w... pierwszym w historii występów w PlusLidze meczu sopocianek z Centrostalem Bydgoszcz. Wówczas w meczu otwarcia sezonu 2010/2011 do Ergo Areny przyszło ponad 6 tys. kibiców.

Przed rokiem finał Atomu z Muszyną musiał odbyć się w kameralnej hali Stulecia w Sopocie. W tym roku ze względu na odbywające się w Ergo Arenie Trójmiejskie Targi Mieszkaniowe mogło być podobnie, ale władze ligi przychyliły się do wniosku władz klubu i przesunęły mecze na poniedziałek i wtorek (godz. 18, relacja na Trojmiasto.sport.pl).

- Dzięki temu liczymy na 5 tys. kibiców każdego dnia - mówi "Przeglądowi Sportowemu" prezes klubu Kazimierz Wierzbicki.

Więcej o: