Z którą siatkarką Atomu Trefl Sopot powinien zostać przedłużony kontrakt? [SONDAŻ]

Siatkarki Atomu Trefl Sopot w fantastycznym stylu zostały mistrzem Polski i awansowały do Ligi Mistrzyń. Problem w tym, że z końcem sezonu aż 10 spośród 12 zawodniczek kończą się umowy z klubem. Która z nich powinna zostać w Sopocie? A może wszystkie?
Kontrakty wygasają niemal całej kadrze. Już dziś nowych pracodawców mogą szukać dwie największe gwiazdy mistrzyń Polski a więc Małgorzata Kożuch i Megan Hodge, a także jej rodaczki środkowa Corina Ssuschke-Voigt oraz rozgrywająca Alisha Glass. Umowy kończą się też Polkom. W przyszłym sezonie w innych klubach najprawdopodobniej grać będą Izabela Bełcik (kapitan drużyny, choć w trakcie sezonu mecze najczęściej oglądała z kwadratu dla rezerwowych), przyjmująca reprezentacji Polski Ewelina Sieczka, rezerwowa atakująca Katarzyna Konieczna oraz bohaterka ostatniego meczu finałowego Eleonora Dziękiewicz. Atom może też stracić młodą i bardzo utalentowaną Maję Tokarską oraz libero reprezentacji Polski Paulinę Maj. Wartość ich wszystkich po zdobyciu złotego medalu znacznie wzrosła, więc aby zatrzymać każdą z nich, klub musiałby zaproponować im znaczne podwyżki. W obliczu cięć w budżecie, które zapowiedział właściciel klubu Kazimierz Wierzbicki wydaje się to mało prawdopodobne, a każda oferta z zagranicznego klubu przebije propozycję sopockiego klubu.

Ważne umowy z klubem (do końca przyszłego sezonu) mają jedynie rezerwowe Dorota Wilk i Magdalena Saad.

Które siatkarki powinny być dla klubu priorytetem? Gwiazdy Kożuch i Hodge, które zagwarantują udany występ w Lidze Mistrzyń, a może Polki, które walczyć będą o kolejny medal dla Atomu w krajowych rozgrywkach? Zapraszamy do udziału w sondażu trojmiasto.sport.pl.

Która siatkarka powinna zostać w Atomie Trefl Sopot w przyszłym sezonie?