Sport.pl

Z którą siatkarką Atomu Trefl Sopot powinien zostać przedłużony kontrakt? [SONDAŻ]

Siatkarki Atomu Trefl Sopot w fantastycznym stylu zostały mistrzem Polski i awansowały do Ligi Mistrzyń. Problem w tym, że z końcem sezonu aż 10 spośród 12 zawodniczek kończą się umowy z klubem. Która z nich powinna zostać w Sopocie? A może wszystkie?
Kontrakty wygasają niemal całej kadrze. Już dziś nowych pracodawców mogą szukać dwie największe gwiazdy mistrzyń Polski a więc Małgorzata Kożuch i Megan Hodge, a także jej rodaczki środkowa Corina Ssuschke-Voigt oraz rozgrywająca Alisha Glass. Umowy kończą się też Polkom. W przyszłym sezonie w innych klubach najprawdopodobniej grać będą Izabela Bełcik (kapitan drużyny, choć w trakcie sezonu mecze najczęściej oglądała z kwadratu dla rezerwowych), przyjmująca reprezentacji Polski Ewelina Sieczka, rezerwowa atakująca Katarzyna Konieczna oraz bohaterka ostatniego meczu finałowego Eleonora Dziękiewicz. Atom może też stracić młodą i bardzo utalentowaną Maję Tokarską oraz libero reprezentacji Polski Paulinę Maj. Wartość ich wszystkich po zdobyciu złotego medalu znacznie wzrosła, więc aby zatrzymać każdą z nich, klub musiałby zaproponować im znaczne podwyżki. W obliczu cięć w budżecie, które zapowiedział właściciel klubu Kazimierz Wierzbicki wydaje się to mało prawdopodobne, a każda oferta z zagranicznego klubu przebije propozycję sopockiego klubu.

Ważne umowy z klubem (do końca przyszłego sezonu) mają jedynie rezerwowe Dorota Wilk i Magdalena Saad.

Które siatkarki powinny być dla klubu priorytetem? Gwiazdy Kożuch i Hodge, które zagwarantują udany występ w Lidze Mistrzyń, a może Polki, które walczyć będą o kolejny medal dla Atomu w krajowych rozgrywkach? Zapraszamy do udziału w sondażu trojmiasto.sport.pl.

Która siatkarka powinna zostać w Atomie Trefl Sopot w przyszłym sezonie?
Więcej o:
Komentarze (2)
Z którą siatkarką Atomu Trefl Sopot powinien zostać przedłużony kontrakt? [SONDAŻ]
Zaloguj się
 • fanka64

  Oceniono 1 raz 1

  a może warto byłoby aby ktoś z zarządu zerknął na sondaż i zobaczył jak M. Kożuch jest pożądana w drużynie . Jak nikt jest doceniona za zaangażowanie , to właśnie ona mające korzenie polsko= trójmiejskie zdobyła serca kibiców nie tylko w Sopocie !

 • opty2

  0

  jesli na Niemki nie ma szans,
  a libero i rozgrywająca zostają na drugi sezon,
  to dobrze by było zatrzymać atakującą Konieczną, bo jak sie jej da szansę, to jesdobrze zagra,
  pozostają do pozyskania przyjmujące i środkowe (może Lena i Maja zostaną?),
  Ewelina pewnie nie zostanie, więc wychodzi, że najpilniej potrzeba przyjmujących (moze z Piły podebrać?)

  a czy w ogóle ktoś bedzie chciał przyjść, jeśli finanse niepewne?
  To trzeba najpierw załatwić a nie juz ustalać skład.

  jednego tylko nie chcę: zeby klub stał sie drugą Gedanią, czyli słabym klubem z dołu tabeli,
  szlifującym bardzo młode dziewczyny w pierwszej szóstce

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX