34-letnia Eleonora Dziękiewicz z Atomu Trefl Sopot wróci do kadry?! Andrzej Niemczyk: Ja bym ją powołał!

Najlepsza siatkarka Atomu Trefl Sopot 34-letnia Eleonora Dziękiewicz reprezentacyjną karierę zakończyła w marcu 2010 roku. Po zdobyciu złotego medalu mistrzostw Polski z Atomem Trefl Sopot były selekcjoner kadry powiedział, że gdyby to od niego zależało, przed majowym turniejem kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Londynie, powołałby ?Lenę? do kadry.
Dziękiewicz po raz pierwszy w kadrze zagrała u Włocha Marco Bonitty. W 2007 r. została uznana za najlepszą blokującą turnieju Grand Prix, ale na igrzyska olimpijskie do Pekinu już nie pojechała. Do reprezentacji wróciła jeszcze jesienią 2009 roku, gdy podczas rozgrywanych w Polsce Mistrzostwach Europy zdobyła brązowy medal. W marcu 2010 r. Dziękiewicz będąc siatkarką BKS Aluprofu Bielsko-Biała zrezygnowała z występów w kadrze.

- Nie myślałam nad tym długo. Uważam, że nie jestem w stanie pomóc reprezentacji - mówiła przed dwoma laty 32-letnia wówczas Dziękiewicz.

Po sezonie, w którym zdobyła z drużyną z Bielska mistrzostwo Polski podpisała dwuletni kontrakt z Atomem Trefl Sopot. W pierwszym sezonie gry w Sopocie sięgnęła po srebro, w tym - już po mistrzostwo, zostając najlepszą zawodniczką decydującego meczu.

- Lena w finale grała fantastycznie - mówił po meczu były selekcjoner reprezentacji Andrzej Niemczyk. - Mając na uwadze problemy na środku, a więc kontuzje, zniżki formy etc. po takim meczu powołałbym Dziękiewicz do kadry. Jej doświadczenie i wciąż jak widzieliśmy wysokie umiejętności przydałyby się kadrze w kontekście ciężkiej walki o igrzyska w Londynie - mówi Niemczyk.

Lechia, Arka, Prokom, Atom, Lotos... - sportowe Trójmiasto na Facebooku! plus jeden? »


Sama zawodniczka na pytanie o kadrę, mówi zmieszana, że temat uważa za zamknięty. - Jeszcze miesiąc temu miałam w głowie różne myśli. Teraz z medalem na szyi myślę już inaczej. Pewne jest jedno: kariery na razie nie kończę, a tematu reprezentacji nie ma.

Gdy zapytaliśmy o Dziękiewicz selekcjonera Alojzego Świderka, ten się tylko wymownie uśmiechnął.

Kontrakt Dziękiewicz z Atomem wygasa z końcem tego sezonu i z powodu radykalnych cięć w budżecie na przyszły sezon najprawdopodobniej nie zostanie przedłużony.Czy Dziękiewicz powinna wrócić do reprezentacji Polski?