Sport.pl

Dorota Świeniewicz wraca do PlusLigi Kobiet. Będzie trenerką

Dorota Świeniewicz nie odpoczywała długo od siatkówki. W trakcie minionego sezonu była reprezentantka Polski zdecydowała się zakończyć swoją karierę zawodniczą. Na jej decyzję wpłynęły problemy finansowe w Atomie Trefl Sopot. Świeniewicz w przyszłym sezonie wróci jednak do PlusLigi, choć już nie jako czynna siatkarka
Świeniewicz była ostatnio w Turcji, gdzie była na stażu trenerskim. - Zostałam zaproszona przez Giovanniego Guidettiego. Podpatrywałam, jak pracują najlepsi. Uczyłam się nie tylko od Włocha, lecz również od Brazylijczyka Ze Roberto i Argentyńczyka Daniela Castellaniego - wyjaśnia siatkarka na łamach dziennika Fakt.

- Szkołę włoską znam najlepiej, bo przez dziewięć lat moim trenerem był Massimo Barbolini. Teraz chcę ją poznać z drugiej strony, w maju wybiorę się do Niemiec do Guidettiego - podkreśla Świeniewicz. - A w Turcji nauczyłam się wiele wartościowych rzeczy od wybitnych fachowców. Przede mną jednak jeszcze sporo pracy. Zamierzam być jak najlepsza w nowej roli - dodaje była siatkarka Atomu Trefl.

Lechia, Arka, Prokom, Atom, Lotos... - sportowe Trójmiasto na Facebooku! plus jeden? »


Nieoficjalnie mówi się, że Świeniewicz na ławce trenerskiej w PlusLidze Kobiet pojawi się już w nadchodzącym sezonie. Na razie jednak nie będzie to rola pierwszego szkoleniowca. - Nie chcę rzucać się od razu na głęboką wodę i na razie wolałbym zostać asystentem, a nie brać jakiś zespół jako pierwszy trener - przekonuje Świeniewicz. Nie wiadomo jeszcze, w którym z klubów była reprezentantka Polski znajdzie zatrudnienie. Na razie siatkarka walczy z sopockim klubem o odzyskanie pieniędzy z części kontraktu.

Więcej o: