Sport.pl

Dorota Świeniewicz wciąż czeka na pieniądze z Atomu Trefl Sopot. Już jako II trener PTPS Piła

- Nadal nie dostałam z Sopotu złotówki i co gorsze nie widzę ze strony działaczy woli załatwienia tej sprawy. Zaległości sięgają siedmiu pensji - mówi dla Przeglądu Sportowego była zawodniczka Atomu Trefl Sopot Dorota Świeniewicz. Na łamach gazety siatkarka zdradza, że od nowego sezonu będzie II trener PTPS Piła.
- Cieszę się na myśl o współpracy z Mirkiem Zawieraczem. To były zawodnik, z którym na pewno znajdę wspólny język - przekonuje w Przeglądzie Sportowym dwukrotna mistrzyni Europy.

Świeniewicz ostatnie półtora sezonu, jeszcze jako czynna siatkarka, spędziła w Atomie Trefl. Razem z drużyną wywalczyła wicemistrzostwo Polski. Mistrzostwa, które Atom Trefl zdobył w tym roku, już nie doczekała. Wobec zaległości finansowych 39-letnia Świeniewicz postanowiła w lutym zakończyć siatkarską karierę. Był to swego rodzaju protest wobec sytuacji w klubie z którego w tamtym okresie odeszło w sumie aż dziewięć osób.

Świeniewicz zapowiedziała jednak, że do końca nie zrezygnuje z siatkówki. I słowa dotrzymała. W Pile ponownie (tak jak w Atomie Trefl) będzie pracowała ze swoim mężem Markiem Brandtem, który zostanie tam dyrektorem sportowym.

CO SĄDZISZ O ZACHOWANIU ATOMU TREFL WOBEC ŚWIENIEWICZ?oceń na Facebooku Trojmiasto.sport.pl! Plus jeden? »


Co ciekawe, dwa sezony temu Atom Trefl wszedł do PlusLigi kobiet dzięki wykupieniu miejsca od... PTPS, a drużyna z Piły znalazła się tym samy w I lidze. Wówczas kluby ogłosiły współpracę. Jak widać, formalnie czy nie formalnie trwa ona do dzisiaj.

Więcej o:
Komentarze (3)
Dorota Świeniewicz wciąż czeka na pieniądze z Atomu Trefl Sopot. Już jako II trener PTPS Piła
Zaloguj się
 • sojowa

  Oceniono 1 raz 1

  po prostu ZŁODZIEJE ! tak nazywa się tych, którzy okradają z należnych za wykonaną pracę pieniędzy. a może OSZUŚCI? dziwne, że prezydent miasta Sopot toleruje takie skojarzenie Sopotu z oszustami cel złodziejami. a może nie ma się czemu dziwić?

 • jan.filip

  Oceniono 2 razy 0

  spółeczka wyjątkowa;) Brandt i świeniewiczowa

 • jan.filip

  Oceniono 1 raz -1

  a jakie wykształcenie ma Swieniewicz?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX