PlusLiga Kobiet. Anna Podolec nową siatkarką Atomu Trefl Sopot

Reprezentantka Polski, występująca ostatnio w Awtodorze Metar Czelabińsk i Dynamie Bukareszt Anna Podolec podpisała roczny kontrakt z Atomem Trefl Sopot. To trzecia nowa siatkarka mistrzyń Polski.
Podolec oprócz występów w Rumunii i Rosji ma też za sobą występy we Włoszech (Asystel Nowara w latach 2008-2010), gdzie zdobyła wicemistrzostwo kraju. Grając w kraju, największe sukcesy odnosiła w Bielsku-Białej, gdzie w 2004 roku zdobyła mistrzowski tytuł.

Jednak największym sukcesem 26-letniej uniwersalnej siatkarki (może występować w ataku, na środku i przyjęciu) pozostaje mistrzostwo Europy z kadrą prowadzoną przez Andrzeja Niemczyka w 2003 roku. Grała też na MŚ w 2006 i ME (rok później). Trzy lata temu przeszła poważną operację barku.

Podolec będzie wzmocnieniem Atomu Trefl? Sportowe Trójmiasto na Facebooku! Plus jeden? »


Wcześniej umowy z sopockim klubem, który w nowym sezonie poprowadzi były selekcjoner reprezentacji Jerzy Matlak, podpisała Mariola Zenik i Dorota Pykosz. Ze składu, który w poprzednim sezonie zdobył mistrzowski tytuł w nowych rozgrywkach grać będzie jeszcze Izabela Bełcik i Dorota Wilk. Kolejne nazwiska nowych siatkarek, klub ma ogłosić w najbliższych dniach.