Małgorzata Kożuch z Atomu Trefl Sopot wraca do Włoch

Jak podał siatkarski portal volleyball.it atakująca mistrzyń Polski Atomu Trefl Sopot i reprezentantka Niemiec Małgorzata Kożuch w przyszłym sezonie będzie grać w mistrzu Włoch Yamamay Busto Arsizio.
Według włoskich dziennikarzy Kożuch ustaliła już warunki kontraktu z mistrzem Włoch. Poza Kożuch umowę z Yamamay podpisała też jej koleżanka z reprezentacji Niemiec Maren Brinker. Obie mają zastąpić w zespole czeski duet Helena Havelkova - Aneta Havlickova. Czeszki w ostatnim sezonie poprowadziły swój klub do mistrzowskiego tytułu.

Kożuch w Sopocie grała w ostatnim sezonie. Do Atomu Trefla przeszła z rosyjskiego Zariecza Odyńcowo. Wcześniej występowała też w Asystelu Nowara i Sassuolo Volley.

We włoskiej Serie A w przyszłym sezonie zagra też inna była siatkarka Atomu Alisha Glass. Amerykańska rozgrywająca podpisała kontrakt z Modeną.

Jak będzie wyglądać nowy Atom Trefl Sopot?Sportowe Trójmiasto na Facebooku! Plus jeden? »


Kożuch jest kolejną siatkarką, która zdecydowała się odejść z zespołu mistrzyń Polski, który w poprzednim sezonie przeżywał duże kłopoty finansowe. Wcześniej z drużyny, która w świetnym stylu sięgnęła po mistrzowski tytuł oprócz Glass odeszły także: Paulina Maj i Eleonora Dziękiewicz (obie do Muszyny), Maja Tokarska (Tauron Dąbrowa Górnicza), Katarzyna Konieczna (Impel Gwardia Wrocław) oraz Megan Hodge (Azerrail Baku). Klubu szukają też Magdalena Saad i Ewelina Sieczka.

Z zespołu odszedł także sztab trenerski. Alessandro Chiappini i Nicola Negro przenieśli się do Baku, gdzie poprowadzą Azerrail. Nowym trenerem Atomu został Jerzy Matlak, a jego asystentem Adam Grabowski.

W nowych rozgrywkach tytułu bronić będą Izabela Bełcik, Dorota Wilk, Dorota Pykosz, Mariola Zenik i Anna Podolec. Kolejne nazwiska klub ma ogłosić w najbliższych kilkunastu dniach.

Więcej o: