PlusLiga Kobiet. Anita Kwiatkowska i Klaudia Kaczorowska w Atomie Trefl Sopot

Jak ustaliło Trojmiasto.sport.pl w piątek nowymi siatkarkami mistrzyń Polski zostaną Anita Kwiatkowska i Klaudia Kaczorowska. Obie siatkarki podpisały z sopockim klubem roczne umowy. Ich długość jest uzależniona od umowy sopockiego klubu z głównym sponsorem PGE, która również obowiązuje.
27-letnia Kwiatkowska ostatni sezon spędziła w Organice Budowlanych Łódź. Wcześniej grała też w Stali Mielec, Calisii Kalisz, Farmutilu Piła, z którym trzykrotnie sięgała po wicemistrzostwo Polski i zdobyła Puchar Polski oraz SMS Sosnowiec. Kwiatkowska grała też w reprezentacji Polski, a najbardziej zaistniała w kadrach młodzieżowych (dekadę temu została mistrzynią Europy juniorek, zdobyła też brąz na światowym czempionacie). W ubiegłym sezonie nowa atakująca Atomu Trefl wystąpiła w 22 meczach, w których zdobyła 105 punktów (średnia 1,98 pkt na set).

Z kolei Kaczorowska do Sopotu przeniosła się z Aluprofu Bielsko-Biała. 23-letnia przyjmująca reprezentacji Polski, z którą w 2009 r. sięgnęła po brąz rozgrywanych w Polsce Mistrzostw Europy, karierę zaczynała niemal identycznie jak Kwiatkowska. Obie na wysokim poziomie zaczęły grać po ukończeniu SMS Sosnowiec, po czym spotkały się w Pile, gdzie grały razem jeden sezon (2007-2008) i zdobyły wicemistrzostwo Polski. W 2010 r. talent Kaczorowskiej dostrzegł trener Muszyny Bogdan Serwiński, a siatkarka odwdzięczyła się świetną grą, przyczyniając się do zdobycia mistrzostwa Polski. W minionym sezonie wystąpiła w 25 meczach, w których zdobyła 234 pkt. (śr. 2,66 pkt na set).

Kwiatkowska i Kaczorowska pomogą Atomowi Trefl obronić tytuł? oceń na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »


To czwarta i piąta nowa siatkarka mistrzyń Polski (po Marioli Zenik, Dorocie Pykosz i Annie Podolec). W sumie w drużynie Jerzego Matlaka jest już siedem zawodniczek, bowiem z kadry z poprzedniego sezonu pozostały Izabela Bełcik i Dorota Wilk.

Kadra zespołu w nowym sezonie ma liczyć 12 siatkarek, z czego trzy będą pochodzić z zagranicy. Na pierwszym treningu drużyna już w pełnym składzie spotka się 9 lipca. Sezon przygotowawczy potrwa trzy miesiące. Liga ruszy na początku października, a pierwszą ligową kolejkę, w której Atom jako mistrz Polski - zgodnie z tradycją - zagra z beniaminkiem PlusLigi Siódemką Legionovo, poprzedzi mecz o Superpuchar Polski w Szamotułach. Pierwszy mecz w Lidze Mistrzyń sopocianki rozegrają 23 lub 24 października. Rywalki w fazie grupowej podopieczne Matlaka poznają w lipcu.

Jak poinformowały władze ligi kalendarz gier zostanie przygotowany w dwóch wariantach. Jeśli na początku lutego okaże się, że żaden z polskich klubów występujących w europejskich pucharach nie awansował do Final Four, wówczas liga zostanie przyspieszona, by nie powstały nawet trzytygodniowe przerwy w rozgrywkach.