PlusLiga Kobiet. Z wicemistrza do mistrza, czyli Rachel Rourke siatkarką Atomu Trefl Sopot

Zespół mistrzyń Polski Atomu Trefl Sopot zasiliło już w tym oknie transferowym sześć nowych siatkarek. Teraz dołączyła do nich siódma - Australijka Rachel Rourke, występująca dotychczas w zespole Banku BPS Muszynianki Fakro Muszyna.
Informację o zatrudnieniu Rourke podała oficjalna strona sopockiego klubu. Australijka to siódma nowa siatkarka w zespole Atomu Trefl oraz druga (po Marioli Zenik), która Muszynę zamieniła właśnie na Sopot. Oprócz nich zespół mistrzyń Polski zasiliły już Anna Podolec, Klaudia Kaczorowska, Dorota Pykosz, Anita Kwiatkowska i Justyna Łukasik.

Rourke to reprezentantka Australii, może występować zarówno jako przyjmująca, jak też atakująca. Mierzy 192 cm, ma 23 lata. Z Australii wyjechała w 2006 roku. Przeniosła się wtedy do Stanów Zjednoczonych, gdzie aż do 2012 roku grała dla Oregon State University. Potem obrała kierunek na Europę, trafiła do włoskiego Cedat 85 San Vito. W jego barwach została trzecią najlepiej punktującą zawodniczką Serie A2 i została zauważona przez działaczy Muszynianki, wówczas najlepszego zespołu w Polsce.

Rourke miała szansę zdobyć mistrzostwo już w pierwszym roku pobytu w Polsce. W finałowej rywalizacji musiała uznać jednak wyższość właśnie Atomu Trefla. Australijka podpisała z zespołem obecnych mistrzyń Polski roczny kontrakt.

CZY RACHEL ROURKE BĘDZIE WZMOCNIENIEM ATOMU? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »