Magdalena Kuziak i Natalia Gajewska w Atomie Trefl Sopot

Jerzy Matlak

Jerzy Matlak (Fot. Małgorzata Kujawka / Agencja Gazeta)

Libero Magdalena Kuziak z SMS Sosnowiec oraz rozgrywająca Natalia Gajewska z Gedanii zostały nowymi siatkarkami Atomu Trefl Sopot.
Kuziak ma 18 lat, urodziła się w Raciborzu, a karierę siatkarską rozpoczęła w UKS Krzanowice. W 2008 roku z kadrą kadetek wywalczyła 1. miejsce w turnieju Wschodnioeuropejskiej Regionalnej Federacji Piłki Siatkowej. W tym samym sezonie została także mistrzynią Polski młodziczek w hali oraz na plaży. Grała też w kadrze kadetek i reprezentacji Polski juniorek.

Z kolei 18-letnia Gajewska pochodzi z Gdańska, gra na pozycji rozgrywającej. Karierę zaczynała UKS Jasieniak. Od trzech lat grała w Gedanii, zdobywając w tym czasie srebrny i złoty medal mistrzostw Polski kadetek. Do tej pory z kadrą kadetek wywalczyła 4. miejsce w mistrzostwach świata, 5. miejsce w mistrzostwach Europy, a także brązowy medal w turnieju Wschodnioeuropejskiej Regionalnej Federacji Piłki Siatkowej. W ubiegłym sezonie zdobyła mistrzostwo Polski juniorek, trafiła też do reprezentacji Polski na Puchar Jelcyna. W sierpniu w Gdyni zagra w finałach mistrzostw Europy juniorek.

To ósma i dziewiąta nowa siatkarka w drużynie nowego trenera Atomu Jerzego Matlaka. Wcześniej kontrakty z mistrzyniami Polski podpisały: Mariola Zenik, Dorota Pykosz, Anna Podolec, Anita Kwiatkowska, Klaudia Kaczorowska, Rachel Rourke i Justyna Łukasik. Z kadry zespołu, który zdobył mistrzostwo Polski pozostały jedynie Izabela Bełcik i Dorota Wilk.

Jak oceniasz siłę nowej drużyny Atomu? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »