Legenda ligi brazylijskiej Erika Coimbra nową siatkarką Atomu Trefl Sopot

Najlepiej punktująca siatkarka w historii ligi brazylijskiej 32-letnia Erika Coimbra została nową siatkarką Atomu Trefl Sopot. Ostatnio Brazylijka grała w azerskim Igtisadchi Baku.
Coimbra jest żywą legendą ligi brazylijskiej. Przez ponad dekadę występów w tamtejszych klubach (Rexona Ades, MRV Minas, Finasa Osasco, Oi Macae i Brasil Telecom) "Kika" zdobyła ponad 3 tys. punktów, co do dziś pozostaje rekordem ligi.

- Podpisaliśmy z nią roczną umowę - mówi Trojmiasto.sport.pl dyrektor klubu Grzegorz Zięba. - Konsultowałem jej transfer z przyjaciółmi z Brazylii i kilkoma trenerami. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że zdecydowała się kontynuować swoją karierę w naszym klubie.

Coimbra jest wielokrotną reprezentantką swojego kraju. W 2000 roku na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney zdobyła brązowy medal. Cztery lata później wygrała World Grand Prix. Jest też sześciokrotną mistrzynią swojego kraju.

Blisko Atomu Trefl Sopot była też inna reprezentantka Brazylii Paula Pequeno, ale dla mistrzyń Polski okazała się zbyt droga.

Czy Coimbra zostanie nową gwiazdą Atomu Trefl? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »