W piątek losowanie siatkarskiej Ligi Mistrzyń. Atom Trefl Sopot: Cel określimy, gdy poznamy rywali

W piątek w wiedeńskiej Iniqa Tower odbędzie się losowanie siatkarskiej Ligi Mistrzyń. W powiększonym gronie 24 zespołów znajdą się trzy polskie: mistrz kraju Atom Trefl Sopot, wicemistrz z Muszyny (dzika karta) oraz zdobywca Pucharu Polski Tauron Dąbrowa Górnicza.
W Wiedniu zespół mistrza Polski reprezentować będzie dyrektor sportowy Grzegorz Zięba oraz specjalista ds. marketingu Agata Benesz. Dla Atomu Trefl będzie to drugi występ w europejskiej elicie. Przed rokiem w debiutanckim sezonie w Lidze Mistrzyń ówczesne wicemistrzynie Polski zajęły w grupie 2. miejsce (odnosząc 4 zwycięstwa i 2 porażki - obie z Dynamem Kazań). W 1/8 finału w dwumeczu z Rabitą Baku sopocianki najpierw wygrały, a w rewanżu przegrały po złotym secie.

- Z jakimi nadziejami jedziemy na losowanie? Przede wszystkim chcemy dobrze trafić sportowo i logistycznie - mówi Zięba. - Sportowo, by mieć szanse na wyjście z grupy. Logistycznie, by nie musieć latać do odległego Azerbejdżanu czy Rosji, jak to miało miejsce w ubiegłym roku. Czekamy z niecierpliwością na wyniki losowania. Od niego też uzależniamy cel na ten sezon. Dopiero po nim określimy o co będziemy walczyć w Lidze Mistrzyń.

W tegorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzyń po raz pierwszy w historii wystąpią 24 zespoły z dziesięciu krajów (w poprzednich rozgrywkach udział wzięły 20 drużyny z 16 federacji).

Gala w wiedeńskiej UNIQA Tower odbędzie się w piątek o godz. 20. Transmisja na stronie: laola1.tv.

Faza grupowa rozpocznie się w drugiej 22 października i potrwa 7 tygodni (do 12. grudnia). Później nastąpi miesiąc przerwy, a faza play-off rozpocznie się 14 stycznia (potrwa do 15 lutego). Final Four zaplanowano na 8-11 marca.

Uczestnicy Ligi Mistrzyń 2012/2013:

Rabita Baku (Azerbejdżan), RC Cannes (Francja), ASPTT Miluza (Francja), Schweriner SC (Niemcy), Yamamay Busto Arsizio (Włochy), MC-Carnaghi Villa Cortese (Włochy), Atom Trefl Sopot (Polska), Tauron MKS Dąbrowa Górnicza (Polska), 2004 Tomis Konstanca (Rumunia), Dynamo Kazań (Rosja), Dynamo Moskwa (Rosja), Urałoczka-NTMK Jekaterynburg (Rosja), Crvena Zvezda Belgrad (Serbia), Eczacibasi VitrA Stambuł (Turcja),

Vakifbank Stambuł (Turcja). Z "dzikimi kartami" zagrają: Azerrail Baku (Azerbejdżan), Lokomotiv Baku (Azerbejdżan), Agel Prostejow (Czechy), Dresdner SC (Niemcy), Robur Tiboni Urbino (Włochy), Bank BPS Fakro Muszyna (Polska), Dinamo Romprest Bukareszt (Rumunia), Volero Zurych (Szwajcaria), Galatasaray Stambuł (Turcja).

Czy Atom Trefl stać na sukces w Lidze Mistrzyń? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »