Z kim zagra Atom Trefl Sopot w LM? Rabita Baku, czyli mamy faworyta

Doskonale zorganizowany, jeden z najbogatszych na świecie, jeden z największych faworytów do zwycięstwa w całych rozgrywkach. Tak w skrócie można określić pierwszego rywala Atomu Trefl Sopot w tegorocznej Lidze Mistrzyń.
Rabita to zdecydowany faworyt grupy i jeden z głównych faworytów do zwycięstwa w całych rozgrywkach. O sile mistrzyń Azerskiej Superligi sopocianki przekonały się przed rokiem, gdy po wyjściu z grupy w I fazie play-off trafiły właśnie na zespół z Baku. Niespodziewanie zespół Alessandro Chiappiniego w pierwszym meczu w Ergo Arenie wygrał z faworyzowanym rywalem - wówczas drugim zespołem Ligi Mistrzyń z 2011 roku 3:1. W rewanżu sopocianki dzielnie broniły korzystnego wyniku, ale po złotym secie przegrały 6:15 i w debiutanckim sezonie odpadły z LM. Rabita z kolei dotarła "tylko" do ćwierćfinału, gdzie przegrała z późniejszym triumfatorem rozgrywek tureckim Fenerbahce Stambuł (0:3, 0:3).

Dziś to zupełnie inna drużyna. Na stanowisku trenera legendę serbskiej siatkówki Zorana Gajicia zastąpił Włoch Marcello Abbondanza, były szkoleniowiec... MC PietroCarnaghi Villa Cortese, drużyny która również będzie rywalizować w grupie z Atomem i Rabitą.

Z mistrzowskiego składu odeszło też kilka znanych i kluczowych postaci. Z azerską drużyną pożegnała się przede wszystkim najlepsza siatkarka ligi i reprezentacji Natalia Mammadova. 27-letnia atakująca wybrała lukratywną ofertę z Omiczki Omsk. Klub zmieniła też m.in. reprezentantka Chorwacji Natasza Osmokrović, która również zamieniła ligę azerską na rosyjską Superligę i przyjęła ofertę Dynama Moskwa.

Mistrz Azerbejdżanu był też aktywny na rynku transferowym. W Baku będzie grała m.in. kapitan reprezentacji Polski Katarzyna Skorupa, która trafiła tam po roku gry we włoskim Urbino Volley. Do Rabity trafiła też najlepsza czeska siatkarka, wybrana MVP pucharu CEV Aneta Havliczkowa oraz mistrzyni Europy z 2011 roku - libero reprezentacji Serbii Suzana Cebić.

Czy Atom zrewanżuje się Rabicie za porażkę w poprzedniej edycji LM? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »