Giro d'Europa siatkarek Atomu Trefl Sopot

Bez Eriki Coimbry, Rachel Rourke i Natalii Gajewskiej mistrzynie Polski wznowiły treningi przed nowym sezonem. Jednym z etapów przygotowań ma być turniej w Ergo Arenie z udziałem m.in. drużyn z Ligi Mistrzyń.
Na pierwszych zajęciach w Ergo Arenie stawiło się dziewięć siatkarek, ale na boisko nie wyszły.

- Pierwszy dzień poświęciliśmy na integrację i zapoznanie się - mówi Atomu Tefl Grzegorz Zięba. - Zabrakło tylko Eriki, Rachel i Natalii, która musiała załatwić jeszcze parę spraw. Z kolei na dwie pierwsze musimy zaczekać do początku sierpnia. Na boisko będziemy chcieli wyjść jeszcze w tym tygodniu, ale nie na terafleks, tylko na plażę. Oczywiście, jeśli pogoda nam na to pozwoli - dodaje Zięba.

W lipcu sopocianki trenować będą na własnych obiektach. Na początku sierpnia już w pełnym składzie wyjadą na dwutygodniowe zgrupowanie do Cetniewa lub Kołobrzegu. - Chcemy też zorganizować w Ergo Arenie międzynarodowy turniej z udziałem drużyn występujących w Lidze Mistrzyń. Jesteśmy już po słowie z władzami Volero Zurich, ASPTT Miluza i klubami z Niemiec: Dresdner SC i Schweriner - zdradza dyrektor Atomu Trefl. - W połowie sierpnia czeka nas z kolei turniej Fakro Cup, też w międzynarodowym towarzystwie, a później bezpośrednio z Muszyny chcemy ruszyć w Europę na kilka meczów towarzyskich. Chcemy zajrzeć m.in. do Chorwacji, Włoch i Francji, więc można powiedzieć, że czeka nas prawdziwe "giro d'europa" - śmieje się Zięba, który w niedzielę w nocy wrócił z Wiednia, gdzie odbyło się losowanie Ligi Mistrzyń. Mistrzynie Polski trafiły do Grupy B, gdzie zmierzą się z MC-Carnaghi Villa Cortese, Rabitą Baku i Agelem Prostejow. - Naszym celem jest wyjście z grupy. Faworytem wydaje się przebudowany, ale niezwykle silny zespół z Włoch. Dlaczego? Bo Rabita, którą pamiętamy z poprzedniej edycji, od tamtego czasu mocno się zmieniła. Atom? Jestem ryzykantem, więc myślę, że stać nas nawet na zajęcie 1. miejsca! - przyznaje odważnie dyrektor sopockiego klubu.

Pierwszy mecz mistrzynie Polski zagrają pod koniec października na wyjeździe z Villa Cortese. Następnie dwa kolejne mecze - kolejno z Agelem i Rabitą - odbędą się w Ergo Arenie. Rundę rewanżową drużyna Jerzego Matlaka rozpocznie w Baku, kontynuuje w Prostejowie, a zakończy meczem u siebie z wicemistrzem Włoch.

Atom Trefl stać będzie na obronę mistrzostwa Polski? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »