Sport.pl

Zamieszanie z licencją na grę w PlusLidze Kobiet Atomu Trefl Sopot

AZS Białystok i Atom Trefl Sopot nie przedstawiły PlusLidze wymaganych dokumentów i jako jedyne nie otrzymały jeszcze licencji na grę w nowych rozgrywkach. - To nieprawda - prostują doniesienia Janusza Kamińskiego, przewodniczącego Komisji ds. Licencji Polskiego Związku Piłki Siatkowej władze sopockiego klubu.
Posiedzenie Komisji ds. Licencji Polskiego Związku Piłki Siatkowej odbyło się we wtorek. Komisja odrzuciła wnioski licencyjne AZS Białystok i mistrza Polski Atomu Trefl Sopot.

- Klub z Białegostoku nie otrzymał jeszcze licencji, gdyż w dalszym ciągu nie spełnił wymogów proceduralnych. Atom Trefl Sopot też jeszcze nie przedstawił wszystkich dokumentów - powiedział Janusz Kamiński, przewodniczący Komisji ds. Licencji Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

W czwartek sopocki klub wydał w tej sprawie oświadczenie, w którym czytamy, że "Zarząd klubu Atom Trefl Sopot pragnie sprostować opublikowane informacje nt. braku licencji na grę w PlusLidze Kobiet 2012/13. Według opublikowanych informacji podpartych wypowiedzią Pana Janusza Kamińskiego, klub aktualnych mistrzyń Polski miał nie przedstawić wszystkich wymaganych do uzyskania pozwolenia na grę w PlusLidze Kobiet dokumentów.

Zgodnie z przesyłanym wraz z wiadomością załącznikiem, Atom Trefl Sopot w wyznaczonym przez Ligę terminie dostarczył wszystkie wymagane dokumenty, czego efektem było uzyskanie licencji Nr 1/2012 na grę w PlusLidze Kobiet na sezon 2012/2013 w dniu 08.06.2012 r. W związku z tym informacje o brakach w dokumentacji oraz nieprzyznaniu licencji są nieprawdziwe".

Jednym z wielu warunków otrzymania licencji na grę w PlusLidze jest zaświadczenie o braku zaległości składek w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych oraz Urzędzie Skarbowym oraz braku zaległości wobec zawodniczek i sztabu szkoleniowego.

Kto ma rację? Atom Trefl czy władze PlusLigi Kobiet? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »


Więcej o:
Komentarze (1)
Zamieszanie z licencją na grę w PlusLidze Kobiet Atomu Trefl Sopot
Zaloguj się
  • jan.filip

    Oceniono 1 raz 1

    chyba jednak bardziej wierzę Kamińskiemu, wierzbicki za duzo razy jak to sie ostatnio mówi "mijał się z prawdą":)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX