Rywale Atomu Trefl Sopot w turnieju o Puchar Gubernatora Miasta Tiumeń

Z mistrzem Rosji Dynamem Kazań, trzecią drużyną Superligi Urałoczką Jekaterinburg, Omiczką Omsk i Tiumenem zagrają siatkarki Atomu Trefl Sopot w turnieju o Puchar Gubernatora Miasta Tiumeń. Szósta drużyna nie jest jeszcze znana. Poznaliśmy za to numery, z jakimi w nowym sezonie występować będą siatkarki mistrza Polski.
Sopocianki do Rosji polecą w przyszłym tygodniu na zaproszenie Gubernatora miasta Tiumeń, gdzie odbędzie się turniej z udziałem sześciu zespołów. Pięć z nich już jest znanych. Oprócz Atomu Trefl, który jest jedyną drużyną zza granicy i gospodarzy (9. drużyna poprzedniego sezonu) w rozgrywkach udział weźmie jeszcze mistrz kraju Dynamo, trzecia drużyna Superligi Urałoczka oraz Omiczka (4. miejsce). Ostatnia drużyna ma potwierdzić swój udział do końca tego tygodnia.

Sopocianki w Rosji spędzą niemal tydzień (od środy 29 sierpnia do wtorku 4 września). Mecze z rosyjskimi drużynami będą pierwszymi sparingami Atomu przed nowym sezonem. Do Tiumenu polecą wszystkie siatkarki Atomu wraz z trenującą od kilku tygodni Kubanką Noris Cabrerą. Po występie w Rosji trener Matlak ma zadecydować o jej przydatności do drużyny. Zabraknie jedynie Natalii Gajewskiej, która z młodzieżową reprezentacji Polski przebywa na Mistrzostwach Europy Juniorek.

Niedawno podopieczne Matlaka zakończyły pierwszy etap przygotowań, jakim był dwutygodniowy obóz w Cetniewie.

Po powrocie do Polski do drużyny dołączy ostatnia z pozyskanych latem siatkarek Brazylijka Erika Coimbra.

Przed wyjazdem do Rosji siatkarki Atomu wybrały sobie numery, z jakimi grać będą w nowym sezonie:

1. Natalia Gajewska

2. Mariola Zenik

3. Erika Coimbra

4. Izabela Bełcik

5. Dorota Pykosz

6. Anna Podolec

7. Julia Szelukina

8. Dorota Wilk

9. Sylwia Wojcieska

10. Anita Kwiatkowska

11. Justyna Łukasik

12. Magdalena Kuziak

13. Rachel Rourke

16. Klaudia Kaczorowska

O przygotowaniach Atomu Trefl do nowego sezonu podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »