Atom Trefl Sopot już w Rosji. Organizatorzy podekscytowani obecnością mistrzyń Polski

W Turnieju o Puchar Gubernatora Miasta Tiumeń siatkarki Atomu Trefl Sopot zmierzą się z zespołami m.in. z Rosji, Ukrainy i Turcji. Polki są już na miejscu. Organizatorzy podkreślają, że to Atom jest faworytem towarzyskiego turnieju i nie kryją zachwytu, że drużyna Jerzego Matlaka weźmie udział w rozgrywkach.
Początkowo wydawało się, że w turnieju sopocianki zagrają z mistrzem Rosji Dynamem Kazań, trzecią drużyną Superligi Urałoczką Jekaterinburg, Omiczką Omsk i z Tiumenem. Na miejscu okazało się jednak, że stawka zespołów się zmieniła.

Rywalami Atomu będzie szósta drużyna tureckiej ligi Iller Bankasi, Sewerodonczanka (3. drużyna ligi ukraińskiej) oraz zespół gospodarzy, który w ostatnim sezonie pod wodzą Igora Gajdabury w roli beniaminka zajął w Superlidze 9. miejsce.

Jak podkreślają Rosjanie "Atom wydaje się faworytem turnieju. W poprzednim sezonie Polki sięgnęły po mistrzostwo, a rok wcześniej były wicemistrzem kraju" czytamy na stronie vctyumen.ru. Gospodarze przypominają historię drużyny z Sopotu i jej występy w Lidze Mistrzyń, gdzie dwukrotnie przegrywała z przyszłym mistrzem Rosji i trzecią drużyną LM Dynamem Kazań (0:3, 0:3). "Polski klub pokazał jednak ducha walki i w swojej grupie zajął 2. miejsce, po tym jak wygrał dwukrotnie z Volero Zurich i Modrzańską Prostejow" - podkreślają lokalne media. "Zespół jest prowadzony przez doświadczonego trenera Jerzego Matlaka, byłego selekcjonera reprezentacji Polski. W drużynie grają też utytułowane zawodniczki, choćby Anna Podolec, Izabela Bełcik" - wyliczają Rosjanie i dodają: "w ostatnim sezonie Atom zebrał kolejne, dobre doświadczenie w międzynarodowych rozgrywkach i został mistrzem Polski. Znów będzie występować w Lidze Mistrzyń. Turniej o Puchar Gubernatora Miasta Tiumen będzie więc dla polskiego zespołu doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności przed nowym sezonem".

Więcej znajdziesz TUTAJWięcej o: