Brazylijska gwiazda Atomu Trefl Erika Coimbra już w Sopocie

Brazylijska siatkarka Atomu Trefl Sopot Erika ?Kiki? Coimbra dotarła do Trójmiasta. W poniedziałek dołączyła do zespołu mistrza Polski.
- Jestem bardzo zmęczona, bo łącznie spędziłam w podróży 27 godzin. Na szczęście jestem już na miejscu - mówiła zaraz po przylocie. Coimbra jest w Polsce po raz trzeci, tym razem zostanie w naszym kraju na dłużej.

- W Gdańsku ostatnim razem byłam w 1997 roku wraz z reprezentacją juniorek. Miałam wtedy jakieś 16 lat i niestety nie pamiętam kompletnie nic ze swojego pobytu. Kiedyś, jeszcze jak grałam w Galatasaray, wybraliśmy się do Auschwitz, aby poznać historię tego miejsca - wspominała Brazylijka.

Dlaczego zdecydowała się na grę w Atomie? - Chciałam zdobyć nowe doświadczenie, a gra w Atomie to dla mnie również w pewnym sensie nobilitacja. W zeszłym roku grały tu bardzo dobre zawodniczki z Turcji czy Stanów Zjednoczonych. To dla mnie bardzo ważny moment, bo mam przed sobą na nowo otwarte drzwi. Kiedy widzę, że grały tu takie siatkarki myślę "też chcę tu zagrać". Polska liga jest silna i będę miała okazję mierzyć się po drugiej stronie siatki z naprawdę dobrymi zawodniczkami. Hasła "Polska" i "siatkówka" kojarzą mi się głównie z reprezentacją mężczyzn. Wasza kadra jest bardzo dobra, świetnie spisała się w ubiegłej edycji Ligi Światowej. Wiem też, że ten sport jest u was sportem narodowym - podkreśla Coimbra, która o swoim nowym zespole wie póki co niewiele?

- Trenera Matlaka pamiętam jak przez mgłę. Miałam z nim kiedyś styczność grając w kadrze Brazylii, około 2007 roku. Musieliśmy się spotkać podczas meczu World Grand Prix. Z obecnego składu kojarzę jeszcze Annę Podolec i Mariolę Zenik. Oprócz nich na pewno jeszcze jedną zawodniczkę, ale na razie ciężko mi wydobyć z pamięci jej imię - wasze imiona są skomplikowane, ciężkie do zapamiętania (śmiech). Nie miałam okazji grać z tymi dziewczynami. Świetnie znam się za to z Kasią Skowrońską - przyznaje siatkarka.

Coimbra ma 32 lata, gra na pozycji przyjmującej i jest byłą reprezentantką Brazylii. Do niej należy rekord w ilości punktów zdobytych w brazylijskiej lidze - 3381. Teraz punkty zdobywać będzie dla Atomu Trefl.

Czy Coimbra będzie gwiazdą polskiej ligi? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »