Izabela Żebrowska przerwała passę Atomu Trefl Sopot

W siódmym przedsezonowym sparingu siatkarki Atomu Trefl Sopot poniosły pierwszą porażkę. W drodze do Niemiec na dwa kolejne test-mecze ze Schweriner, mistrzynie Polski przegrały z I-ligowym Chemikiem Police 1:3, a katem sopocianek okazała się Izabela Żebrowska.
Żebrowska do Polic przeniosła się z Tauronu Dąbrowa Górnicza, z którym Atom stoczył w ubiegłym sezonie pasjonujący bój w półfinale mistrzostw Polski. MVP poprzednich rozgrywek w starciu z sopocką drużyną zdobyła 22 pkt.

W Atomie znów wysoką formą błysnęła Kubanka Noris Cabrera (15 pkt.), która wciąż czeka na angaż w Sopocie. O dwa punkty mniej zdobyła znajdująca się w wysokiej dyspozycji Australijka Rachel Rourke (13 pkt.) i Anna Podolec (12 pkt.).

W piątek i sobotę siatkarki Jerzego Matlaka rozegrają dwa kolejne sparingi z uczestnikiem Ligi Mistrzyń - Schweriner SC. Pierwszy z nich będzie zamknięty dla publiczności, w sobotę sopocianki wyjdą na boisko o godz. 15.

- Dziewczyny są trochę zmęczone, ale to normalne na tym etapie przygotowań. Byłbym zaniepokojony, gdyby cały czas były rześkie. Zespół jest trochę spóźniony w niektórych akcjach, czasem niezorganizowany. Dziewczyny po treningu mają "ciężkie nogi". Nie ma w nich świeżości, dynamiki. Wszystko grają tak, jak na lekko zwolnionym filmie. Reagują zawsze o chwilę później, skaczą nieco niżej, rzucają bliżej po piłkę. Zawsze pół kroku wolniej, niż powinny - wyjaśnia Mirosław Cygan, trener przygotowania fizycznego.

Trener Matlak dodaje: - Dla mnie wykładnikiem jest w tym momencie końcowa faza ligi. Wtedy dziewczyny mają grać na najwyższym poziomie. Teraz też trzeba jednak wygrywać mecze, nawet jeśli jest im trudno i ciężko. Jestem dobrej myśli, wszystko idzie zgodnie z planem.

Chemik Police - Atom Trefl Sopot 3:1. Sety: 25:20, 25:20, 14:25, 25:18. Chemik: Soter, Muhlsteinova, Żebrowska, Mróz, Raczyńska, Mirek, Krzos (libero) oraz Pasznik, Karpicz, Malinowska. Atom: Bełcik, Pykosz, Podolec, Wojcieska, Rourke, Kaczorowska, Zenik (libero) oraz Łukasik, Kuziak, Cabrera, Wilk, Kwiatkowska.

Więcej o: