Atom Trefl Sopot bez Superpucharu

W meczu o Superpuchar Polski siatkarki mistrzyń Polski przegrały z Tauronem Dąbrowa Górnicza 0:3.
Atom z Tauronem na równym poziomie walczył tylko w dwóch pierwszych setach.

W pierwszym sopocianki prowadziły z Tauronem wyrównany bój, na początku nawet wygrywały (10:7). Z czasem jednak inicjatywę przejmowały siatkarki Waldemara Kawki. Opór sopocianek padł przy stanie (19:19). Co prawda w końcówce jeszcze raz na tablicy wyników pojawił się remis (24:24), ale dwa ostatnie punkty padły łupem trzeciej drużyny poprzednich rozgrywek.

W drugiej partii mistrzynie Polski poprawiły grę, choć to rywalki na półmetku seta prowadziły (10:7). Później nastąpiła seria dziewięciu punktów sopocianek i na drugą przerwę techniczną siatkarki Jerzego Matlaka schodziły prowadząc (16:12). Końcówka znów była bardzo wyrównana, a o zwycięstwie Tauronu zadecydowały m.in. asy serwisowe Charlotte Leys i Ivany Plchotovej.

Ostatnia partia to już zdecydowana dominacja Tauronu, który rozbił mistrzynie Polski tracąc zaledwie 12 pkt. Ostatni punkt w meczu zdobyła była środkowa Atomu Maja Tokarska.

Atom Trefl Sopot - Tauron Dąbrowa Górnicza 0:3. Sety: 24:26, 25:27, 12:25. Atom: Coimbra, Bełcik, Pykosz, Rourke, Kaczorowska, Shelukhina, Zenik (libero) oraz Cebrera, Podolec, Kuziak, Kwiatkowska, Wilk. Tauron: Zaroślińska, Szczurek, Nuszel, Tokarska, Dirickx, Plchotova, Strasz (libero).

Na co stać będzie siatkarki Atomu w nowym sezonie? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »