Wymęczone zwycięstwo siatkarek Atomu Trefl Sopot na inaugurację sezonu

Siatkarki Atomu Trefl Sopot od zwycięstwa zaczęły nowy sezon OrlenLigi, ale uczyniły to w kiepskim stylu. Mistrzynie Polski wygrały na wyjeździe z beniaminkiem Siódemką Legionovia 3:1, głównie dzięki Australijce Rachel Rourke.
Wiele emocji było już przed meczem, gdyż działacze Atomu do ostatniej chwili walczyli o potwierdzenie do gry czwórki zagranicznych gwiazd zespołu: Rourke, Brazylijki Eriki Coimbry, Ukrainki Julii Szeluchiny oraz Kubanki Noris Cabrery. Ostatecznie w składzie gości zabrakło tylko tej ostatniej, pozostałe zawodniczki udało się zgłosić do rozgrywek na czas.

W pierwszym secie mistrzynie Polski prezentowały się koszmarnie słabo. Siatkarki z Sopotu przypominały zbieraninę, która po raz pierwszy spotkała się ze sobą w autokarze jadącym do Legionowa. Szwankowały wszystkie elementy gry, a jedyną opcją w ataku (tak pozostało zresztą już niemal do końca meczu) były wysokie piłki wystawiane przez Izabelę Bełcik do Rourke. Australijka dwoiła się i troiła, wykonała w meczu grubo ponad 50 ataków i - na szczęście dla sopocianek - sił nie zabrakło jej do końca spotkania. W przeciwieństwie do Rourke fatalnie zaprezentowała się Coimbra, która w całym spotkaniu praktycznie nie zaistniała i była często zmieniana przez Annę Podolec. Brazylijce bardzo daleko do wysokiej dyspozycji, pytanie czy będzie w stanie choć zbliżyć się do poziomu, jaki prezentowała 8-10 lat temu, ale już widać, że będzie o to niezwykle ciężko.

Po przegranym pierwszym secie, siatkarki Atomu w dalszej części meczu nieco się zmobilizowały, poprawiły grę i bez większych kłopotów wygrały trzy kolejne partie. Było to o tyle ułatwione, że ambitnie grające na początku spotkania rywalki, z biegiem czasu wyraźnie opadały z sił i nie były w stanie utrzymać poziomu z pierwszego seta. "Atomówki" zaczęły więc sezon od zwycięstwa, ale styl pozostawia jeszcze bardzo dużo do życzenia.

Siódemka Legionovia - Atom Trefl Sopot 1:3. Sety: 25:21, 19:25, 23:25, 16:25. Legionovia: Bąk, Łukaszewska, Skorupa, Sołodkowicz, Gierak, Maciejczyk, Bąk, Siwka (libero) oraz Michailenko, Marinowa, Chojnacka, Jóźwińska. Atom: Bełcik, Coimbra, Pykosz, Szeluchina, Rourke, Kaczorowska, Zenik (libero) oraz Podolec, Wilk.

Jak podobała Ci się gra Atomu? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »