Atom Trefl Sopot zagra z PTPS Piła. Mecz z podtekstami

Po trzech zwycięstwach z rzędu siatkarki Atomu Trefl Sopot w niedzielę podejmą w Ergo Arenie PTPS Piła. Dla sopockiego zespołu to mecz z kilkoma podtekstami
Mecz z PTPS jest dla Atomu, a zwłaszcza dla władz sopockiego klubu szczególnie istotny. W drużynie rywali pracuje m.in. były dyrektor Atomu Marek Brandt, jego żona i była kapitan sopockiego klubu Dorota Świeniewicz (obecnie II trener) oraz Rossano Bertocco, były asystent Alessandro Chiappiniego, gdy ten prowadził sopocki klub do mistrzostwa Polski. Wszyscy rozstali się z sopocką drużyną w trakcie rozgrywek, w dość kontrowersyjnych okolicznościach. Dziś Atom jest zupełnie inną drużyną, dlatego zwycięstwo nad Piłą jako punkt honoru stawiają sobie jedynie władze klubu.

Trener Jerzy Matlak miał nadzieję, że w niedzielę w barwach Atomu zadebiutuje Gabriela Koeva. Transfer bułgarskiej środkowej okazał się jednak fiaskiem i na środku znów będzie musiała grać kontuzjowana Dorota Pykosz. Była reprezentantka Polski ma jeszcze pomóc drużynie w kolejnym meczu z Rabitą Baku, a następnie udać się na trwającą od 3 do 4 tygodni rehabilitację złamanego palca u dłoni.

Początek niedzielnego meczu o godz. 17.

Czy Atom Trefl Sopot odniesie czwartą wygraną z rzędu? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »