OrlenLiga. Na Rachel Rourke nie ma mocnych, Atom Trefl Sopot znowu górą!

Do czterech przedłużyły passę zwycięstw siatkarki Atomu Trefla Sopot. W niedzielę pewnie pokonały PTPS Piła 3:1, a bohaterką meczu po raz kolejny w tym sezonie została fenomenalna Rachel Rourke.
Choć w Ergo Arenie spotkały się drużyny sąsiadujące ze sobą w tabeli OrlenLigi, różnica między mistrzyniami Polski a przyjezdnymi była przepastna. Gdy w pierwszym secie sopocianki ruszyły do ataku, nim się obejrzały, był koniec partii. Atom górował nad rywalkami przede wszystkim na środku siatki, gdzie 34-letnia Dorota Pykosz i 33-letnia Julia Szelukina górowały doświadczeniem nad Małgorzatą Lis (31 lat) i Moniką Martałek (22). Dzięki temu Atom punktował głównie z kontrataku (8:3), ale przewagę miał też w ofensywie, gdzie bezlitośnie rywalki obijała Rachel Rourke. Australijka od początku sezonu znajduje się w wybornej formie, to od niej trener Jerzy Matlak zaczyna ustalanie wyjściowego składu i aż trudno sobie wyobrazić, jak wyglądałaby gra Atomu bez 24-letniej atakującej.

Gdy w trzecim secie rywalki Atomu się rozegrały, tylko Rourke była w stanie im się przeciwstawić, ale na zwycięstwo w trzech krótkich setach to nie wystarczyło. Sopocianki oddały seta rywalkom tylko na pocieszenie, bo w kolejnej partii znów w głównej roli wystąpiła Rourke. Australijka dwoiła się i troiła, punkty zdobywała w każdym sektorze boiska i po raz czwarty w tym sezonie sięgnęła po statuetkę MVP.

Atom wygrał czwarty mecz z rzędu i do lidera z Bielska-Białej traci tylko trzy punkty. We wtorek w trzeciej kolejce Ligi Mistrzyń sopocianki podejmą jednego z faworytów całych rozgrywek - Rabitę Baku. Przedłużenie zwycięskiej passy byłoby sensacją.

Atom Trefl Sopot - PTPS Piła 3:1. Sety: 25:18, 25:20, 21:25, 25:21.

Atom: Coimbra, Bełcik, Pykosz, Szelukina, Rourke, Kaczorowska, Zenik (libero) oraz Wilk, Kwiatkowska, Łukasik, Podolec.

PTPS: Kuligowska, Martałek, Malesević, Lis, Krawulska, Katić, Wysocka (libero) oraz Kajzer, Wawrzyniak, Borek, Paszek, Naczk.

Pozostałe wyniki 6. kolejki: AZS Białystok - Pałac Bydgoszcz 2:3, Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna - Impel Wrocław 3:0, Tauron Dąbrowa Górnicza - BKS Aluprof Bielsko-Biała 1:3. W poniedziałek: Legionovia Legionowo - Budowlani Łódź.