Pewna wygrana siatkarek Atomu Trefl Sopot

Dzięki świetnej zagrywce siatkarki Atomu Trefl Sopot szybko i łatwo pokonały na wyjeździe Pałac Bydgoszcz 3:0.
Mistrzynie Polski nie miały najmniejszych kłopotów z pokonaniem jednej z najsłabszych drużyn w lidze. Minimalne kłopoty miały tylko w pierwszym secie, potem panowały już na boisku niepodzielnie i odniosły piąte zwycięstwo w sezonie (przy dwóch porażkach).

Precyzją we wprowadzaniu piłki do gry wykazała się szczególnie Dorota Pykosz, autorka aż pięciu asów serwisowych. - Mecz sprawił nam dużo przyjemności. Ustawiłyśmy go sobie z pola zagrywki, a potem poszło już z górki - cieszyła się po gładkim zwycięstwie kapitan Atomu Izabela Bełcik. Zaskoczenia nie ukrywał też trener mistrzyń Polski Jerzy Matlak.

- Na tym etapie drużyna nie jest jeszcze pewna swego, same dziewczyny nie wiedzą do końca na co je stać. Po dobrym, ale przegranym meczu z Rabitą teraz dziewczyny dostały mecz na tacy. Rywalki nie były w stanie sprawić nam kłopotów, choć my również nie graliśmy rewelacyjnie. Spodziewałem się znacznie trudniejszej przeprawy - nie ukrywał Matlak

Czasu na celebrację i odpoczynek nie było za dużo, bo już w poniedziałek rano sopocianki wyruszyły do Baku na czwartkowy rewanż z Rabitą. W Polsce została jedna z bohaterek spotkania w Bydgoszczy - Dorota Pykosz. Środkową Atomu czeka miesięczna rehabilitacja złamanego palca u dłoni.

Pałac Bydgoszcz - Atom Trefl Sopot 0:3. Sety: 21:25, 16:25, 16:25. Pałac: Schulz, Adlun, Mazurek, Liliom, Adams, Czyżnielewska, Kuehn-Jarek (libero) oraz Grejman, Sosnowska, Krzywicka, Biedziak. Atom: Coimbra, Bełcik, Pykosz, Szelukina, Rourke, Kaczorowska, Zenik (libero) oraz Podolec, Wilk, Kwiatkowska.

Pozostałe wyniki 7. kolejki: Aluprof Bielsko-Biała - Siódemka Legionowo 3:0, Impel Wrocław - Tauron Dąbrowa Górnicza 0:3, PTPS Piła - Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna 3:0, Budowlani Łódź - AZS Białystok - w poniedziałek.