Sport.pl

Trener Atomu Trefl Sopot Jerzy Matlak: Mówi się, że jesteśmy mistrzami Polski, ale to nie my to mistrzostwo zdobyliśmy

- Moja drużyna jeszcze nie jest pewna swego i jest na etapie budowania. Wprawdzie się mówi, że to mistrz Polski, ale to nie my to mistrzostwo zdobyliśmy. Ani ja, ani te zawodniczki - mówił po zwycięstwie 3:0 nad Pałacem Bydgoszcz trener Atomu Trefl Sopot Jerzy Matlak.
Jerzy Matlak, trener Atomu Trefl:

- Moja drużyna jeszcze nie jest pewna swego i jest na etapie budowania. Wprawdzie się mówi, że to mistrz Polski, ale to nie my to mistrzostwo zdobyliśmy - ani ja, ani one. Dlatego trwają tu takie próby i przymierzanie się do gry. Dziewczyny same nie wiedzą, na co je stać. Zagrały ostatnio świetny mecz w Baku, ale niestety przegrały. Tam było naprawdę wiele siatkówki, długich akcji. Tutaj, powiem szczerze, myślałem, że będzie nas czekała cięższa przeprawa. Niespodziewanie dostaliśmy ten mecz tak trochę na tacy. Przeciwnik nie był dziś tak dysponowany, żeby były jakieś kłopoty, mimo że nie graliśmy tutaj żadnego rewelacyjnego meczu, trochę konsekwentnie tą zagrywką i okazało się, że to wystarczyło.

Nie mamy kompletnego zespołu, bo mamy poważne problemy po kontuzji naszej środkowej Sylwii Wojcieskiej. Nie mam kim jej zastąpić na poziomie takim, jaki wymaga Liga Mistrzyń. W polskiej lidze większość meczów można wygrać takim składem. Przydałaby nam się taka Rachel Adams.

Izabela Bełcik, kapitan Atomu Trefl:

- Bardzo się cieszę, że udało nam się wygrać za trzy punkty. To zwycięstwo, jak każde inne, jest nam bardzo potrzebne w lidze. Dzisiaj gra sprawiała nam bardzo dużo przyjemności. Mimo pojedynczych błędów i przestojów możemy być zadowolone. Ustawiłyśmy ten mecz zagrywką i potem wszystko konsekwentnie przebiegało tak, jak miało to być. Jeśli chodzi o te przestoje, to deprymujemy się po jednym głupim błędzie. Zamiast oczyścić głowy i iść dalej, by utrzymać tę przewagę, to denerwujemy się na siebie i popełniamy kolejne błędy.

Na co stać Atom Trefl w tym sezonie? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o:
Skomentuj:
Trener Atomu Trefl Sopot Jerzy Matlak: Mówi się, że jesteśmy mistrzami Polski, ale to nie my to mistrzostwo zdobyliśmy
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX